RAM darboğaz yapar mı?

Flagellumdei07

Hectopat
RTX 3070 Palit OC Gaming Edition.
Ryzen 7 3700X.
2x8 3200 MHz RAM Crucial balistik.
ASUS ROG STRIX B-550 F.
Xigmatek 750W 80 Plus Gold.

İşlemcimin darboğaz yapmadığını biliyorum.
4.3 GHz'de kullanıyorum işlemciyi.

CoD Warzone'da en yüksek ayar veya en düşük ayar arasında FPS farkı yok ve GPU kullanımı 50 ila 75 arası değişiyor genelde.
XMP kullanıyorum RAM'ler de.
Her türlü driver'in en son sürümü yüklü.
Sıcaklık değerleri GPU öax 65 CPU max 68.
Çok nadiren ekran kartı kullanımı %96 oluyor fakat bu esnada RAM kullanımı 15.4 GB'a kadar çıkıyor ve FPS 130'dan 70 90 civarına düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 3700X.
ASUS ROG STRIX B-550 F.

CoD Warzone'da en yüksek ayar veya en düşük ayar arasında FPS farkı yok ve GPU kullanımı 50 ila 75 arası değişiyor genelde.
Çok nadiren ekran kartı kullanımı %96 oluyor fakat bu esnada RAM kullanımı 15.4 GB'a kadar çıkıyor ve FPS 130'dan 70 90 civarına düşüyor.
Hocam onu bilmem ama o işlemci için AMD en az 3600MHz RAM öneriyor.

Ryzen 7 3700X.
ASUS ROG STRIX B-550 F.

RAM dolaylı olarak FPS’yi ve darboğaz “değerini” etkiler ancak direkt:

RAM darboğaz yapar, denemez.

Hocam, RAM darboğaz olayı değil. Şimdilik yeterli. RAM yetmezse drop yerseniz.

Hocam hep söyledim tekrar söylüyorum. Warzone'un çok fena optimizasyon sıkıntısı var. İnternette biraz araştırdığında görürsün. Bu oyun için GPU kullanımı asla %99'a çıkmıyor (çoğunluk adına konuşuyorum). Diğer oyunları deneyerek test et. 3700X 3070 için 1080P'de darboğaz yapar, ancak hissedeceğiniz düzeyde yapmaz.

Hocam onu bilmem ama o işlemci için AMD en az 3600MHz RAM öneriyor.

Bunu daha önce hiç duymamıştım.

RAM dolaylı olarak FPS’yi veHangi çözünürlükte oynuyorsunuz oyunu?

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz oyunu?

1440P.

Çok kullanıyormuş ya. 15.4 GB biraz yüksek. Olabilir darboğaz. Warzone çok yiyor RAM.

Dediğim gibi çok nadiren 2 kere başıma geldi normlade 10 13 GB.

Hocam hep söyledim tekrar söylüyorum. Warzone'un çok fena optimizasyon sıkıntısı var. İnternette biraz araştırdığında görürsün. Bu oyun için GPU kullanımı asla %99'a çıkmıyor (çoğunluk adına konuşuyorum). Diğer oyunları deneyerek test et. 3700X 3070 için 1080P'de darboğaz yapar, ancak hissedeceğiniz düzeyde yapmaz.

Araştırdım hocam çok fazla bir sürü de yöntem denedim not defterinde kullanması gereken fiziksel çekirdeklere kadar değiştirdim fakat sonuç aynı. Optimizasyon sorunu olduğunu bende biliyorum ve bu yaşadığımı GPU'yu az kullanması sorununu çok fazla kişi yaşıyor fakat 3060 Ti'la 170 FPS ortalam 160 FPS alanlarda var. CoD Warzone adam mı seçiyor anlamadım gitti

Son düzenleme:

Geri
Yukarı