RAM darboğazı sorun yaratır mı ?

teknotpc

Hectopat
Daha fazla  
Eski sistemi Xeon 5450 ve GTX 1050Ti ile upgrade etmeye karar verdim. Ancak RAM 4 GB (Kingston 4 GB (2X2) DDR2 800 MHz) ve anakart en fazla 4 GB RAM destekliyor. Yeni çıkan iyi grafikli oyunlarda 1360X768 çözünürlükte sıkıntı yaratır mı ? RAM darboğazı olur mu ? Olursa çok sıkıntı yaratır mı ?

Hazır sistem değil toplama. Anakartım Asus P5PKL AM SE. Konu sapmış, ben kendime 1080'li PC dizdim ancak kardeşim de oynamak isteyince ona eski sistemi yükseltebileceğimi söyledim bu doğrultuda İşlemciyi LGA 775 anakarta en iyi Xeon E5450 takabileceğime karar verdim ve 1050Ti ile darboğaz yapmadığını gördüm, ve bu ikiliyi almaya karar verdim ancak RAM darboğazı olacağını söylediler. Bu durumda ne yapmalıyım ?

Ram ekle :/ Yanılmıyorsam o anakart 8gb destekliyor sana 6gb yeter aslında ama 4gb olunca sıkıntı yapması normal hele ddr2 ise zaten max 4gb oluyordur, şansına küs.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı