RAM CL farkı sorun yaratır mı?

flexanimo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 yıldır masaüstü bilgisayarımda HyperX Predator 8 GB 2400 MHz CL17 DDR4 bir RAM kullanıyorum. RAM'i yükseltmek istiyorum, ne yazık ki aynı RAM piyasada bulunmadıgından dolayı, yine Kingston marka (HyperX Black 8 GB 2400 MHz CL15 DDR4) bir RAM almayı düşünüyorum. Fakat arada CL farkı beni endişelendirmekte, okuduklarım kadarıyla ikisi bir arada çalışınca 17 CL ile çalışacaklar fakat yine de size bir danışmak istedim. Sizce bir sorun çıkar mı?

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    5,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 2 yıldır masaüstü bilgisayarımda HyperX Predator 8 GB 2400 MHz CL17 DDR4 bir RAM kullanıyorum. RAM'i yükseltmek istiyorum, ne yazık ki aynı RAM piyasada bulunmadıgından dolayı, yine Kingston marka (HyperX Black 8 GB 2400 MHz CL15 DDR4) bir RAM almayı düşünüyorum. Fakat arada CL farkı beni endişelendirmekte, okuduklarım kadarıyla ikisi bir arada çalışınca 17 CL ile çalışacaklar fakat yine de size bir danışmak istedim. Sizce bir sorun çıkar mı?

%50 ihtimal.

Anakart genelde uyumlu çalışmaları için ortak bir frekans ve CL ayarlar. Alacağınız RAM'e göre değişir elbette. Forumda bu şekilde kullanan bazı arkadaşlarımız var kimisi 2 yıldır kullanıyor sorun çıkartmadı diyor. Belkide gözüne çarpmadı bilmiyoruz ama önermiyoruz. Ben de daha önce yanına farklı bir RAM almıştım. Sorun yaşamadım fakat tam uyumlu çalışmaları için satıp Dual kit satın aldım en mantıklısı bu olacaktır. Elinizdeki RAM'i satın Dual kit alın rahatlayın. Hem elinizdekine göre daha yüksek frekans ve daha düşük CL değerleri sunan kaliteli bir RAM almanız performans artışı gösterecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı