RAM DDR ve GPU DDR ilişkişi

ahmetenes04

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Foxconn G31MV/G31MV-K anakartım var buna ekran kartı takviyesi düşünüyorum ama DDR meselesi kafamı karıştırıyor. Ekran kartı DDR3 bir ekran kartı ama benim anakartımda RAM'ler için sadece DDR 2 desteği var. Bu DDR desteği sadece RAM'lere mi yoksa ekran kartıyla ortak mı? Başka bir konuda ekran kartının uyumlu olduğu söyleniyordu. Burada biraz kafam karıştı beni aydınlatırsanız sevinirim, bu arada işlemcim Intel Core 2 Duo E4600 darboğaz yaşanacağını düşünüyorum. Bottleneck sitesinde GPU nedense olmadığı için size sorayım dedim cevap verme önceliğiniz DDR konusu olursa sevinirim lütfen. Başka GPU veya CPU öneriniz olursa düşük bütçeli önerin ikinci el olması önemli değil şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız DDR2 destekliyorsa bu sadece RAM'ler içindir. Ekran kartıyla bir alakası yok. Hangi ekran kartı o işlemciyle darboğaz yapıyor? Model belirtmeden anlayamayız.

Anakartınız DDR2 destekliyorsa bu sadece RAM'ler içindir. Ekran kartıyla bir alakası yok. Hangi ekran kartı o işlemciyle darboğaz yapıyor? Model belirtmeden anlayamayız.

Anakart: Foxconn G31MV/G31MV-K.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4600 2.40GHz.
Ekran karti olarak da GT 710 2 GB dusunuyorum darbogaz sıkıntısı olur mu?
Ben muhtemel olacagini dusunuyorum cunku islemcim 2. el fiyati 10 TL bu biraz yanlis bir degerlendirme oldu ama olsun.

Geri
Yukarı