RAM değerleri 3000 MHz üstüne alınmıyor

Systemre

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Maalesef D.O.C.p. Profile 1 yani aldığımda veya manuel arttırdığımda bilgisayar kendini 3 kez aç kapa yapıyor. Daha sonra System has posted in safe mode yapıyor. Zaten bunu yaptığı için Windows değil doğrudan BIOS açılıyor. Bir nevi değişikliğinizi geri alın diyor. Maksimum manuel 3066Hz'e çıkabildim. Üstüne çıktığım an safe moda geçiyor. Memtest yapmadım ama Windows bellek tanılama bir sorun bulmamıştı. Nedense yüksek Hz denediğimde güçte bir dalgalanma oluyor sanırım. Ek olarak BIOS'um en güncel versiyonda anakart zaten 3600Hz destekliyor. RAM'lerde 3600Hz'lik. Yani şu anlık profile 2'de ve Hz'i 3066'a çıkararak kullanıyorum. En kötü garantiye yollayacağım. Bir tavsiyesi olan varsa çok müteşekkir kalırım.
Teknik özelliklerini yazmam gerekirse:
Ekran kartı: ASUS AMD RX 6700XT.
İşlemci: AMD Radeon 5 5600.
RAM'ler: Kingston Fury DDR4 3600mt/s (2x8)
Anakart: ASUS Prime B550M-K
PSU: Xigmatek EN42654 X-Power 650W.
SSD: Kingston M.2 500 MB.
HDD: WD Blue 1TB.

WhatsApp Image 2023-03-30 at 14.12.28.jpeg

Aynı sorunu yaşadım bulamadım. 4600 MHZ Ramlerim 1 ay boyunca sorunsuz çalışırken birden açmamaya başladı. Garantiye götürdüm, bekliyorum.. Bu konunun takipçisiyim.

1. ve 3. slottan çıkarıp 2. ve 4.'ü slota taktığım vakit sorunum çözüldü. Kaynaklarımda bunu deneyip çözemedikleri için denememiştim. Çok saçma ve çözümlenmesine şaşırdım. 1. ve 3. slotumda bir sorun varmış muhtemelen ilginiz için teşekkürler benim için konu kapandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı