RAM değişimi sonrası bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmiyor

Xiensa

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım önceden çalışıyordu yeni RAM aldığım RAM'i taktıktan sonra bilgisayarı çalıştırdım fakat ekran gelmedi mouse ve klavye ışıkları da yanmıyor mouse sadece tıklayınca yanıyor sonra geri sönüyor.

Bilgisayarım önceden çalışıyordu yeni RAM aldığım RAM'i taktıktan sonra bilgisayarı çalıştırdım fakat ekran gelmedi mouse ve klavye ışıkları da yanmıyor mouse sadece tıklayınca yanıyor sonra geri sönüyor.
RAM yuvası oksitlenmiş olabilir, toz kalmış ram tam oturmamış olabilir RAM'i cikarip uflemeyi deneyin slota.

Eski RAM duruyorsa onunla açıp, XMP'yi kapatıp sistemi kapatın, yeni RAM'i takın, eski RAM yoksa, yeni RAM takılıyken PSU'yu kapatıp BIOS pilini çıkarıp 1 dakika sonra takın BIOS sıfırlansın.

Ram uyumsuz veya bozuk olabilir. Bios pilini çıkarın, bekleyin, tekrar takın sonra çalıştırın. Yine açılmazsa, yeni aldığınız ramlerin yerlerini değiştirerek takın, yine benzer bir durum olursa, aldığınız rami iade edin.

@pawEn

Eski RAM duruyorsa onunla açıp, XMP'yi kapatıp sistemi kapatın, yeni RAM'i takın, eski RAM yoksa, yeni RAM takılıyken PSU'yu kapatıp BIOS pilini çıkarıp 1 dakika sonra takın BIOS sıfırlansın.

BIOS pilini çıkarttım RAM'i silgiyle sildim çoğu şeyi denedim fakat ekran gelmiyor sorunun anakart ya da işlemcide olduğunu düşünüyorum. Hangisinde olduğunu çözsem ona göre parca alacağım.

RAM uyumsuz veya bozuk olabilir. BIOS pilini çıkarın, bekleyin, tekrar takın sonra çalıştırın. Yine açılmazsa, yeni aldığınız RAM'lerin yerlerini değiştirerek takın, yine benzer bir durum olursa, aldığınız RAM'i iade edin.

Eski RAM'leri taktım fakat hala aynı durum yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı