RAM değişimi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

esattw

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
gigabyte 970a-ud3
İşlemci
amd fx 6100
Herkese merhaba. Bilgisayarımda her şey çalışıyor fakat monitöre görüntü alamıyorum. Dün 4 GB 1600 MHz RAM aldım. Anakartım destekliyor. Desteklediği halde monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartı sağlam. Başka sistemde denedim. Çözümü bulabilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ramlarin Yerini Değişitirip Takın
Eğer İşe yaramazsa Bios Pilini Çıkarıp 1 dakika bekleyip takın ondan sonra tekrar deneyin

RAM değerleri bire bir aynı mı? Eski RAM'i söküp sadece yeni RAM ile açmayı deneyin. Bir de RAM ayaklarını silgi ile silin statik elektrik olabilir. Son olarak sadece AMD uyumlu RAM'ler oluyor ve bazı anakartların RAM seçme huyu var bu yüzden de olabilir.

Diğer RAM'leri çıkart tak. 1333 mhz olarak sabitle. Yerlerini değiştir. RAM uyumsuzluğu oluşuyor o anakartta.

Gördüğüm kadarıyla anakartınız 4 slotlu. Eğer bu slotların sadece iki tanesini kullanacaksanız RAM'leri taktığınız slotlar önemli. İstediğiniz slota takamazsınız. Eski RAM'in olduğu slota yeni RAM'i takın ve sistemi sadece yeni RAM ile açın. Eğer bir sıkıntı çıkmazsa eski raminizi de uygun slota takıp sisteminizi tekrar açın. Ramlerinizin frekans, CL gibi değerleri aynı büyük olasılıkla sıkıntısız sisteminiz açılacaktır. Size daha net bilgi verebilmemiz adına eski ve yeni raminizin fotoğrafını atmanız mümkün mü?

4 yuvayada denedim hiç birinde çalışmadı
RAM uyumlu olmayabilir. Diğerlerinin markası ne ve ilk başta sadece o RAM ile çalıştırmayı denedin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı