RAM değişiminden sonra sistem mavi ekran veriyor ve açılmıyor

Huso_2534

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün laptopuma termal macun yenilemesi yaptım sonra 2 + 2 RAM'lerimden birini söküp 8 GB RAM ekledim. Yani toplam 10 yaptım bunu yaptıktan sonra bilgisayarımı başlatırken mavi ekran hatası almaya başladım "cihazda bir sorun oluştu. Yeniden başlatılması gerekiyor" gibi hatalar aldım. Daha sonra 8 GB'lık yeni taktığım RAM'i söküp geri eski 2 GB'lık RAM'i takarak laptopu yine 2+ 2 toplam 4 GB olacak şekilde başlattım.
Hiçbir sorun olmadan bilgisayar başladı. Ondan sonra bütün RAM'leri söküp sadece 8 GB RAM taktım ve mavi ekran bile vermedi. Bilgisayarın açılırken yandığı tuşlar yanıyor ekran gelmiyor. 5 saniye civarı sonra bilgisayar kendini kapatıyor. Ne denediysem bundan kurtulamadım örneğin ilk baştaki haline getirdim 2+2 yaptım 2+8 yaptım 2 yaptım 8 yaptım hiçbir şekilde bilgisayar açılmadı. Şu anda da açılmamaya devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. 8 GB ama tek olarak olmayabilir. Genelde de 2X4 olarak destekler. Tek 8 GB ile sizdeki gibi hatalar olabiliyor. 2X4 GB alabilirsiniz.

Laptopun modeline baktığımda i5 450M yazıyor ve i5 450M Max 8 GB RAM destekliyormuş.

Maalesef olmuyor tek 8 GB denedim.

Evet hocam. 8 GB ama tek olarak olmayabilir. Genelde de 2x4 olarak destekler. Tek 8 GB ile sizdeki gibi hatalar olabiliyor. 2x4 GB alabilirsiniz.

Bu ikisini alsam uygun olur mu hocam?

Son düzenleme:
Son ilan 2X2 GB. Diğerleri ise ELPIDA ve Nanya. Bunlar cihazdan çıkma orijinal RAM. Sıfır satılan çoğu DDR3 RAM maalesef orijinal değil. Aynı bulmaya çalışın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…