RAM değişiminden sonra sistem mavi ekran veriyor ve açılmıyor

Huso_2534

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün laptopuma termal macun yenilemesi yaptım sonra 2 + 2 RAM'lerimden birini söküp 8 GB RAM ekledim. Yani toplam 10 yaptım bunu yaptıktan sonra bilgisayarımı başlatırken mavi ekran hatası almaya başladım "cihazda bir sorun oluştu. Yeniden başlatılması gerekiyor" gibi hatalar aldım. Daha sonra 8 GB'lık yeni taktığım RAM'i söküp geri eski 2 GB'lık RAM'i takarak laptopu yine 2+ 2 toplam 4 GB olacak şekilde başlattım.
Hiçbir sorun olmadan bilgisayar başladı. Ondan sonra bütün RAM'leri söküp sadece 8 GB RAM taktım ve mavi ekran bile vermedi. Bilgisayarın açılırken yandığı tuşlar yanıyor ekran gelmiyor. 5 saniye civarı sonra bilgisayar kendini kapatıyor. Ne denediysem bundan kurtulamadım örneğin ilk baştaki haline getirdim 2+2 yaptım 2+8 yaptım 2 yaptım 8 yaptım hiçbir şekilde bilgisayar açılmadı. Şu anda da açılmamaya devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. 8 GB ama tek olarak olmayabilir. Genelde de 2X4 olarak destekler. Tek 8 GB ile sizdeki gibi hatalar olabiliyor. 2X4 GB alabilirsiniz.

Laptopun modeline baktığımda i5 450M yazıyor ve i5 450M Max 8 GB RAM destekliyormuş.

Maalesef olmuyor tek 8 GB denedim.

Evet hocam. 8 GB ama tek olarak olmayabilir. Genelde de 2x4 olarak destekler. Tek 8 GB ile sizdeki gibi hatalar olabiliyor. 2x4 GB alabilirsiniz.

Bu ikisini alsam uygun olur mu hocam?

Son düzenleme:
Son ilan 2X2 GB. Diğerleri ise ELPIDA ve Nanya. Bunlar cihazdan çıkma orijinal RAM. Sıfır satılan çoğu DDR3 RAM maalesef orijinal değil. Aynı bulmaya çalışın.

Geri
Yukarı