RAM eklendikten sonra yapılması gerekenler neler?

Yusuf178

Kilopat
Dün sipariş ettiğim RAM'ler az önce geldi ve kasayı açıp içine yerleştirdim. Fakat daha sonra bilgisayarı açtığımda sistemin hala 8 GB kullandığını gördüm. Acaba RAM eklendikten sonra yapmam gereken bir şeyi mi yapmadım? Sistemde 16 GB yazıyor ama kullanmıyor. Yardımcı olabilirseniz cidden mutlu olurum.

EDİT: RAM'ler uyumludur.
Screenshot_46.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'dan tekrar MHz'ini yükseltmen gerekiyor. Yeni RAM takıldığında ayarlar sıfırlanıyor.
Şu an 2133 MHz olmuştur

Tam okumamışım kusuruma bakmayın.
Yeniden çıkartıp takın. Tek tek RAM'leri kontrol edin.

RAM'ler uyumlu olmadığı için olabilir. CPU-Z'den SPD sekmesini paylaş.
RAM'leri tek tek dene sistem açılıyor mu?
BIOS'dan tekrar MHz'ini yükseltmen gerekiyor. Yeni RAM takıldığında ayarlar sıfırlanıyor.
Şu an 2133 MHz olmuştur
Arkadaşın sorunu RAM'in frekansı değil. RAM uyumsuz gibi gözüküyor. 1 tanesi çalışmıyor.

Dün sipariş ettiğim RAM'ler az önce geldi ve kasayı açıp içine yerleştirdim. Fakat daha sonra bilgisayarı açtığımda sistemin hala 8 GB kullandığını gördüm. Acaba RAM eklendikten sonra yapmam gereken bir şeyi mi yapmadım? Sistemde 16 GB yazıyor ama kullanmıyor. Yardımcı olabilirseniz cidden mutlu olurum.

Edit: RAM'ler uyumludur.
Eki Görüntüle 703635

8 GB RAM'in yanına bir 8 GB daha mı taktınız yani o işeratlediğiniz yerin bir alakası yok oraya bakmayın 8 GB RAM taktıysanız Windows alıglamamış ya da siz takamadınız ya da RAM bozuk ya da RAM slotu bozuk ne kadar çok ya da kullandım ben :D.

Slotlar düzgün çalışıyor mu? Aldığın RAM'ler aynı mı?
RAM slotların'da bir sorun olabilir başka bilgisayar da deneme şansınız var mı?

RAM'ler uyumlu olmadığı için olabilir. CPU-Z'den SPD sekmesini paylaş.
RAM'leri tek tek dene sistem açılıyor mu?

Arkadaşın sorunu RAM'in frekansı değil. RAM uyumsuz gibi gözüküyor. 1 tanesi çalışmıyor.
Hangi slot'un resmini atmamı istersiniz? 4 tane slot var olarak gözüküyor fakat anakartımda 2 ram slotu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı