RAM eklersem Garanti bozulur mu?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Arkadaşlar MediaMarkt'tan 25 Haziran'da bir ASUS ROG STRIX G531GT aldım. Ama RAM 8 GB. Oradaki görevli de benim buna ekleme yapabileceğimi söyledi (1 slot dolu toplamda 4 slot var) Ben bu PC'yi kendim açsam garantisi bozulur mu? Ben servise yaptırırım ama merak ettim.

Arkadaşlar MediaMarkt'tan 25 Haziran'da bir ASUS ROG STRIX G531GT aldım. Ama RAM 8 GB. Oradaki görevli de benim buna ekleme yapabileceğimi söyledi (1 slot dolu toplamda 4 slot var) ben bu PC'yi kendim açsam garantisi bozulur mu? Ben servise yaptırırım ama merak ettim.

Bilgisayara tornovida vurup açtığın anda garanti bozulur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla laptopların altında bir sticker oluyor bir vida yerine denk gelecek şekilde. Garanti kapsamı içinde servis müdahale ederse işlem sonrası o stickerı yeniliyorlar. Yani yeni sticker yaştırıyorlar ve yaptırdığınız işlem zaten kayıtlara geçiyor. Dolayısıyla sorun olmuyor.

Sistem genellikle bu şekilde işliyor. Ama Asus nasıl yapar bilemiyorum.

Kapağı açmak için bir kağıt bulunur warranty Void if removed yazar bir de anında renk değiştiren vidalar mevcut

Bildiğim kadarıyla laptopların altında bir sticker oluyor bir vida yerine denk gelecek şekilde. Garanti kapsamı içinde servis müdahale ederse işlem sonrası o stickerı yeniliyorlar. Yani yeni sticker yaştırıyorlar ve yaptırdığınız işlem zaten kayıtlara geçiyor. Dolayısıyla sorun olmuyor.

Sistem genellikle bu şekilde işliyor. Ama ASUS nasıl yapar bilemiyorum.
[/QUOTE
Ama bu ekstra bir istek bir sorun değil mesela bozuk değil bir şey değil. Onu da yaparlar değil mi?

Sistem genellikle bu şekilde işliyor. Ama Asus nasıl yapar bilemiyorum.
Ama bu ekstra bir istek bir sorun değil mesela bozuk değil bir şey değil. Onu da yaparlar değil mi?

Haricen alınan ürünlerin montajından para alabilirler. Dediğim gibi en güvenilir bilgiyi ASUS'un kendisinden alabilirsin. Ya müşteri hizmetlerini ara ya da mail at.

Geri
Yukarı