RAM Fiyat Farkları

BİM

Hectopat
Merhaba, RAM yükseltmesi yapacağım. Şu an Kingston 4 GB 1333MHz DDR3 CL9 belleğe sahibim. Birazcık bakındım ve Vatan Bilgisayar, İncehesap, İtopya, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 siteleri arasında 50 TL'ye yakın fiyat farkı var. Aynı özelliklere sahip olmasına rağmen;

Vatan: 204 TL.
Hepsi Burada: 130 TL.
İnce Hesap: 194 TL.
Itopya: 174 TL.
GittiGidiyor: (Gittigidiyor içinde de çok fiyat farkları var)
N11: (N11'de bilhassa öyle)

Bu fiyat farkının sebebi nedir? Valueram muhabbeti var ve araştırdım valueram nedir diye. Soğutucusuz, kutusuz, ekstra masrafsız bellek olarak anladım. Valueram kullanan, öneren ya da önermeyen var mı? 130 TL gibi bir fiyata almayı düşünüyorum. Öneriniz var mıdır? Bir de son olarak "KVR13N9S8" kodunda ki "S8" ne anlama gelmektedir?

Teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine aynı özellikte olanı alsam Dual Channel olmuyor mu? Ya da tam olarak aynısını nasıl bulacağım? Şuan bütün özellikleri aynı olan HyperX belleği alsam ne gibi farklar olur?
Olur ama başarısızlığa uğrama ihtimalin var. ekstra 4 GB RAM'in daha olacak soğutucusu çok bir anlam kazandırmıyor.

Peki şunu sorayım şuan kullandığım bellek ValueRam özelliğine sahip değil ancak ValueRam bu belleği satın alırsam herhangi bir sorun performans kaybı yaşar mıyım?
En fazla bir birine uyum sağlayamaz ve sistem açılmaz. Value RAM'ler OC desteklemediği için aynı değerde almanız sorunun olasılığını azaltır ama yine var. Açılırsa yaşamazsın açılmazsa sistem çalışmaz zaten ikisinden birini tercih etmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı