RAM fiyatları düşüyor mu?

Selvan

Decapat
Arkadaşlar bir video da nisan ayında RAM fiyatları düşüşe geçecek deniyordu. Sizce doğruluk payı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi sürekli şu üründe şöyle indirimler olucak, şu üründe şöyle fiyatlar düşecek diyorlar açıkcası artık ben inanmamaya başladım. Çünkü ne hiç bir şeyin düştüğü var nede hiç bir şeyin düzgün özel indirime girdiği bence inanmamanı öneririm. Ben çok inandım, çok üzüldüm boşuna sevinip. Aslında şuan bazı sitelerde ram fiyatları eskisine göre biraz daha ucuz dahada çok ineceğini sanmıyorum. Çünkü şuan adamlar şuan ki dolar fiyatından alıp ileride zarar edecek bir şekilde satmazlar. İstedikleri kadar toptan alsınlar, toptancılığında bir sınırı var çünkü fiyat bakımından.

Vallahi sürekli şu üründe şöyle indirimler olucak, şu üründe şöyle fiyatlar düşecek diyorlar açıkcası artık ben inanmamaya başladım. Çünkü ne hiç bir şeyin düştüğü var nede hiç bir şeyin düzgün özel indirime girdiği bence inanmamanı öneririm. Ben çok inandım, çok üzüldüm boşuna sevinip. Aslında şuan bazı sitelerde ram fiyatları eskisine göre biraz daha ucuz dahada çok ineceğini sanmıyorum. Çünkü şuan adamlar şuan ki dolar fiyatından alıp ileride zarar edecek bir şekilde satmazlar. İstedikleri kadar toptan alsınlar, toptancılığında bir sınırı var çünkü fiyat bakımından.
RAM fiyatlarını direkt olarak Corsair gibi RAM üreticileri düşürecek. Birkaç ay önce 450-500₺ civarlarındaydı RAM'ler. Şimdi 330₺'ye falan bulunabiliyor. Daha da düşecektir. Toptan almayla vs. alakası yok.

Dolardan bağımsız düşünecek olursak fiyatlar bir miktar düşebilir ama dolardan bağımsız düşünemiyoruz. DDR5 çıkınca konuşmak lazım :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı