RAM Fiyatları...

Hocam peşin paraysa kesinlikle bekle ve 2. ele yönel. Temiz az kullanılmış garantili faturalı ürün çok. 2400 MHz Corsair 400'e Sabertooth Z170S 600'e G4560 200'e aldım. Hepsi de 1 aylık ürünler.

Peşin para ile alacağım dostum. Kendi almayı düşündüğüm parçalardan 2. el satan bir arkadaş buldum RAM+Anakart+İşlemci'ye 2200 istedi haliyle 50 TL daha verip sıfır ürün almak makul geldi ama yinede bakıyorum denk gelmedi bir türlü.

Dostum AMD'de 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyata denk geliyor. Fakat Ryzen işlemcilerde RAM'lerde MHZ değerine abanmak gerekiyor. Malum can yakan taraf ta RAM fiyatı. Birbirine yakın performans verdiklerini biliyorum ve fazladan çekirdek ve izlek fazlalığı var Ryzen'lerin fakat RAM fiyatları belimi büküyor.

Benim şansımdan çarpan kilidi açık işlemciler pek sağlam OC olmuyor tüm çekirdekleri Turbo frekansına zor yaklaştırabiliyorum. O yüzden birazda 7600'dan yana kullanıyorum tercihimi.

Ya adamlara bakıyorum bala şansa 600-700 MHZ arttırıyorlar OC ile benimki tırt 450-500 şans...

O niye ki o?

Bu silikon şansı dedikleri şey olsa gerek. Intel silikonları hiç güven vermiyor.
AMD'ye bak. Kaya mübarek. FX 6300'ü 4.4 yapmıştım. :)

Ya tüm silikonlar 1 e 1 aynı kalite olmuyor ama banada sağlam kalitelisi denk gelmiyor herhalde. AMD iyi OC olur dediler AMD Buldozer'de de denedim şansım yine yaver gitmedi 4 GHZ bile göremeden mavi ekran veriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı