RAM Frekans Ayarlama

Sisteminiz çok iyi. Performans konusunda sorun olacağını zannetmem. Yine de kontrol ettiğimde Ryzen 7 3700X işlemcilerin maksimum 3200 MHZ bellek desteklediğini görüyorum. Sorunun bundan kaynaklı.

Sana vereceğim tavsiye şu; 400 MHZ'lik bir frekans farkını gözle görebileceğini zannetmiyorum. Ancak birçok teste tabii tutarak minik farklar görebilirsin. O yüzden canını sıkma. 3200 MHZ gayet iyi bir değer. Şuanda ben 1333 MHZ bellek kullanıyorum ve yetiyor. Sana da 3200 MHZ'in yeteceğini düşünüyorum.
konu hortluyor ama ryzen 7 3700x işlemci ile 3200mhzlik belleğimi 3600e ocladım çalıştı

@Ryse
Overclock ile çalışır. Benim 1600 MHz destekli işlemcim var 2400 MHz olarak çalışıyor mesela. Eskiden işlemciye bağlı olarak RAM frekansları ile oynanırdı, profesyonel ellerde yapılmayan overclock işlemleri hüsran ile sonuçlanırdı. Şu anda bu sistem nasıl çalışıyor, işlemci ile bağımsız mı bilmiyorum. Sizleri de yanlış yönlendirmek istemiyorum. Diyeceğim o ki herhangi bir tuşa basarak RAM'lerinizi o frekansa çekemezsiniz :D.

Geri
Yukarı