Çözüldü RAM frekansı düşük gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Belleği 2. slota takın. BIOS'ta DOCP/XMP ayarını açıp profil seçtikten sonra ayarlarınızı kaydedip çıkın.
Tek RAM takarsanız anakart kitapçığınız A2 gösteriyor. İki RAM'i A2-B2 takacaksınız. A2 işlemciye en yakın 2. B2 işlemciye en uzak olan. Bir de işlemciniz 3200MHz destekli. 3600 MHz olur mu bilmem RAM'lar. 3200 olması lazım ama. Son BIOS güncellemesini yaptınız mı?

Evet anakart güncel değilmiş onun BIOS'unu günceleyeceğim.

Hocam sıkıntı profile seçsem bile 3600 MHz olmaması bir de yarı gelecek herhalde o geldiğide takarım diğer RAM'ı de 2 RAM 8+8 16 olacak bir RAM nasıl takılır? 4slot var.

O profil seçsen bile olmama sorunu benim eski bilgisayarda da vardı ve çözümünü maalesef bilmiyorum. RAM takma konusuna gelirsek çok kolay bir işlem YouTube'dan bakarsın RAM'leri arasında bir RAM slotu boşluk bırakacak şekilde 8 + 8 takabilirsin

Hocalarım selamünaleyküm aynı sorunu yaşıyorum ama ana kartımda 2 RAM slotu var slot değiştiremiyorum. Başka bir çözümü var mıdır
2x8 GB Corsair Vengeance 3000MHz.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-30_131447.png
    resim_2022-01-30_131447.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 146

Geri
Yukarı