RAM frekansı nasıl yükseltilir?

DDR'nin anlamı çifte veri oranıdır, efektif hız gerçek hızın 2 katıdır. Yani CPU-Z'deki DRAM Frequency değerini 2'yle çarpman gerekli.

Bellekler 2933 MHz'de çalışıyor.

Sıkıntı yok o zaman hocam teşekkürler.

Artık yalanlar ve aldatmaca istemiyorum! Bu arada arkadaşlar haklı sanırım ben dikkat etmemiştim XMP de açıksa her şey yoluna girer. Ana Kart modeliniz neydi ?

Anakart modelim A320M-S2H
BIOS'tan XMP kontrol ettim, açık gözüküyor. Ve ram frekansı 2933 olarak gözüküyor, sanırım sorun yok. CPU-Z'de daha az gözükünce şaşırmıştım.

Bir de ekstra konu açmak istemiyorum ama BIOS sürümüm fabrika çıkışı sürüm ve üzerine birçok güncelleme almış. Güncellesem artıları/faydaları nelerdir?

Son düzenleme:
Sıkıntı yok o zaman hocam teşekkürler.

Anakart modelim A320M-S2H
BIOS'tan XMP kontrol ettim, açık gözüküyor. Ve ram frekansı 2933 olarak gözüküyor, sanırım sorun yok. CPU-Z'de daha az gözükünce şaşırmıştım.

Bir de ekstra konu açmak istemiyorum ama BIOS sürümüm fabrika çıkışı sürüm ve üzerine birçok güncelleme almış. Güncellesem artıları/faydaları nelerdir?
Hocam herhangi bir şeyi güncelleyince nasıl sıkıntılar, açıklar, donmalar ve aklıma gelmeyen bir çok şey azalıyorsa bu da öyle(güncelleyin yani).

Geri
Yukarı