RAM nasıl yükseltilir?

Ek2ooo

Kilopat
Daha fazla  
Ben sistemime 8GB daha RAM eklemek istiyorum. Ancak bunu nasıl yapabilirim? Direk RAM'ı slotuna taksam yeterli olur mu? Bilgisayar montajını kendim yapmadım pek bilgili değilim.

Anakartın destekliyor ise takabilirsin ancak bazı unsurlar var. anakartının modelini yazarmısın elindeki RAM'in CL değeri MHZ değeri DDR bilgisi gerekiyor bunların hiçbirini bilmiyorsan bilgisayarcıya götür veya anakartının desteklediği ram kapasitesini biliyorsan eğer elindeki ramin aynısından ( alacağın yere rami götürebilirsin) 1 tane daha alıp direk ram slotuna takabilirsin şu an 0 bilgiyle sana bu kadar yardımcı olabilirim.

MHZ değerini falan biliyorum zaten aynı modelde alacağım. Direk slotuna takmam yetecek mi yani?

@2001

Aynı Marka, Model, Mhz'de alman gerekir. Direkt slota takıp kullanabilirsin. Çift kanal için, Anakartın kitapçığına bakabilirsin. Genelde 1-3 ve 2-4 olur.

Anakartında takılı olan belleğin yanına tak o kadar.

Çift kanal çalışması için doğru slotlara takılmalı. HDD mi takıyorsun rastgele ?

Aynı Marka, Model, Mhz'de alman gerekir. Direkt slota takıp kullanabilirsin. Çift kanal için, Anakartın kitapçığına bakabilirsin. Genelde 1-3 ve 2-4 olur.

Çift kanal çalışması için doğru slotlara takılmalı. HDD mi takıyorsun rastgele ?
Anakartta sadece iki bellek slotu olduğunu var saydım adamın zaten hiç bilgisi yok dahi çocuk

Geri
Yukarı