RAM frekansı yükseltme sorunu

Frostmourne123

Hectopat
BIOS ekranından RAM frekansının 2133MHz olduğu görünüyor. 3200 MHz'e çıkartmamı destekliyor fakat ne yaparsam yapayım frekans ayarlarında oynama olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Ekran kartım: RX580.
Anakartım: MSI B450M PRO- M.2 Max.
RAM: Corsair Vengeance DDR4 3200MHz CL16 Dual kit.

Dosya Ekleri

• IMG_20200302_175928-min.jpg
    IMG_20200302_175928-min.jpg
    745,6 KB · Görüntüleme: 80
Profile 1 yapmayı denedim fakat o da olmadı. Sistemi ilk defa açıyorum yani Windows bile yok.
BIOS'a default çek. X.M.P'yi tekrar aç. Windows'a giriş yaptığında CMD'yi aç. Şu kodu yazıp kontrol et. wmic memorychip get speed.
Bu haliyle Windows yüklesem sonra RAM frekanslarını tekrar düzeltebilir miyim ?

Son düzenleme:
RAM kontrolcü işlemcinin içinde yer alıyor. Sen soğutucuyu aşırı sıkınca işlemcinin yüzeyine temas etmesi gereken pinler kayıp plastiğin üstüne denk geliyor. Bu durumda da işlemci, takılı bellek ile iletişim kuramıyor.

Soğutucuyu gevşettiğinde işlemci yukarı geliyor, pinler esniyor ve bakır temas noktası ile buluşuyor. Böylece belleklerle iletişim tekrar sağlanıyor.

Bu bilgiyi Recep Baltaş abi sayesinde öğrenmiş oldum. Çok teşekkür ediyorum.

RAM kontrolcü işlemcinin içinde yer alıyor. Sen soğutucuyu aşırı sıkınca işlemcinin yüzeyine temas etmesi gereken pinler kayıp plastiğin üstüne denk geliyor. Bu durumda da işlemci, takılı bellek ile iletişim kuramıyor.

Soğutucuyu gevşettiğinde işlemci yukarı geliyor, pinler esniyor ve bakır temas noktası ile buluşuyor. Böylece belleklerle iletişim tekrar sağlanıyor.

Bu bilgiyi Recep Baltaş abi sayesinde öğrenmiş oldum. Çok teşekkür ediyorum.
bende aynı sorunu yasıyorum ne yapmam lazım cozum nedir?

Geri
Yukarı