RAM frekansını arttırma sorunu

Hakan_999

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Team Ram 2133 Mhz de çalışıyor. Yani 2400 de kullanamazsın. Aynı ram de ben de aynı problemi yaşamıştım. Daha sonra Bir arkadaşıma vermiştim aldığım fiyattan benim için mhz önemli değiş demişti kendisinde 8 GB sadece bu ram var ve 2133 MHz de kullanıyor.
Crucial Ballistic 8GB 2666MHz DDR4 Ram alıp sisteme taktığımda hiçbir problemim kalmamıştı ve daha sonra 1 adet daha aldım ve çift slot bu ram ' ı XMP ile rahatça kullanıyorum.

Edit: Kullandığım Ram Bu 2 Adet takılı bilgisayarımda.

RAM'in zaten kendi frekansı 2400MHz, o hızda çalışmaması sadece BIOS kaynaklıdır. 2666MHz'e OC edilebilir hatta.

Benim 1600MHz RAM'lerim şu an 1867MHz ile çalışıyor. 4 aydır 1 tane mavi ekran falan da vermedi.

Hocam aynı anakarttan bende de var bende 3200 MHz yapamıyorum Ram'leri Asus'un yeni bios update ile çözmesi lazım durumu siz şuanlık DOCP ayarını auto'ya alın ramler 2133 MHz de çalışsın bende öyle kullanıyorum yeni bios update gelene kadar yapcak bişey yok.

Hocam aynı anakarttan bende de var bende 3200 MHz yapamıyorum Ram'leri Asus'un yeni bios update ile çözmesi lazım durumu siz şuanlık DOCP ayarını auto'ya alın ramler 2133 MHz de çalışsın bende öyle kullanıyorum yeni bios update gelene kadar yapcak bişey yok.
Geçen günlerde Corsair Vengeance Lpx 2400mhz RAM takıp D.O.C.P ayarlarını yapınca hiç sorun olmadan 2400mhz çalışmıştı, bu bahsettiğiniz Bios sorunu sadece belli başlı RAM’lerde meydana geliyor olabilir mi yoksa benim Team marka olan Ram mi bozuk ?

Geçen günlerde Corsair Vengeance Lpx 2400mhz RAM takıp D.O.C.P ayarlarını yapınca hiç sorun olmadan 2400mhz çalışmıştı, bu bahsettiğiniz Bios sorunu sadece belli başlı RAM’lerde meydana geliyor olabilir mi yoksa benim Team marka olan Ram mi bozuk ?
Arıza olacağını sanmıyor uyumluluk sorunu var bence yada asus voltage ayarlarını tam yapamamış dediğim gibi yeni bios lazım oda çıkar yakınlarda diye tahmin ediyorum msi yeni biosları sitesine upload etti bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı