Çözüldü RAM Frekansını yükselttikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asuri

Decapat
Bilgisayarın RAM frekansını BIOS'stan yükselttim RAM ve anakart desteklemesine rağmen görüntü gelmiyor.
RAM:
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15 Single Kit RAM
Anakart:
Asus PRIME-A320M-K AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) HDMI Anakart

Çözüm
Anladım sağ olun.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Aynı sorunu olanlar için BIOS'u formatlarsanız çözülecektir. İnternette videoları var, anakarttan anakarta değişiyor formatlama şekli.
Bu sorunu çözenler var mı? Durum nedir? Aynı sorunu yaşıyorum da.
Hocam çözüm mesajına bakın. BIOS sıfırlamanız gerekiyor. Bunun için PSU'nun güç düğmesini kapatın. Ardından BIOS pilini çıkartın. Yaklaşık iki dakika bu şekilde bekleyip pili takın ardından bilgisayarı çalıştırın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Hocam çözüm mesajına bakın. BIOS sıfırlamanız gerekiyor. Bunun için PSU'nun güç düğmesini kapatın. Ardından BIOS pilini çıkartın. Yaklaşık iki dakika bu şekilde bekleyip pili takın ardından bilgisayarı çalıştırın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Sorunu çözdüm lakin böyle değil. Sorunun kaynağı RAM frekansıymış. 3200'e çıkarınca çalışmıyordu bu nedenle önce BIOS sıfırlayarak RAM frekanslarını fabrika ayarlarına çevirdim daha sonra RAM voltajını DRAM'den 1.35'ten 1.4 Volta çıkarıp frekansı tekrar 3200 MHz yapınca düzeldi.

Sorunu çözdüm lakin böyle değil. Sorunun kaynağı RAM frekansıymış. 3200'e çıkarınca çalışmıyordu bu nedenle önce BIOS sıfırlayarak RAM frekanslarını fabrika ayarlarına çevirdim daha sonra RAM voltajını DRAM'den 1.35'ten 1.4 Volta çıkarıp frekansı tekrar 3200 MHz yapınca düzeldi.
Hocam zaten BIOS sıfırlamak ayarları fabrika çıkışına çevirir. Ondan sonra stabil ayarları yapmak kalır size.

Yeni konular

Geri
Yukarı