RAM gözükmeme sorunu

Kore

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 adet 4 GB G-Skill RAM var. RAM slotları girişinde bir sıkıntı yok her şey sağlam ancak Windows'da sadece 4 GB'ı gözüküyor.
BIOS'a baktığımda ilk slotta 4GB RAM gözüküyor, 3. Slotta ise sadece 512 Mb gözüküyor. Bu sebeple oyunlarda sıkıntı çekiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerinizin yerini değiştirmeyi denediniz mi? RAM slotlarını ve RAM pinlerini fırça yardımıyla iyice temizleyip tekrar deneyin. DIMM_B1 slotundaki RAM tam olarak info vermiyor. DIMM_A1 slotundaki RAM'i yani 3. RAM slotunuzdaki belleği anakarttan çıkararak kalan belleği Memtest86 yazılımı ile test edin.

Son düzenleme:
RAM'lerinizin yerini değiştirmeyi denediniz mi? RAM slotlarını ve RAM pinlerini fırça yardımıyla iyice temizleyip tekrar deneyin. DIMM_B1 slotundaki RAM tam olarak info vermiyor. DIMM_A1 slotundaki RAM'i yani 3. RAM slotunuzdaki belleği anakarttan çıkararak kalan belleği Memtest86 yazılımı ile test edin.

RAM'leri tek tek ve beraber, tüm slotlarda denedim ve ramlardan bir tanesi (rapordaki DIMM_B1'deki RAM) bozuk.
Sadece DIMM_B1'deki RAM takılıyken ekran gelmiyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum şuan açıkçası. Galiba yeni bir RAM gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı