RAM hızını arttırmalı mıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler arttırıyorum şimdi :)
BIOS'a girip XMP açmanız lazım. O şekilde zaten RAM'ler 3200MHz profilinde çalışır.
Hocam bu şekilde yapıyorum netten izlemiştim. f10 a basıp tekrardan biosa girdigimde halen 2666 mhz olarak devam ediyor ram hızı. 3200 ü seçmekteyim ne yapmam lazım biliyor musun?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-30 at 16.34.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-30 at 16.34.47.jpeg
    213,7 KB · Görüntüleme: 35
  • WhatsApp Image 2022-01-30 at 16.34.23.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-30 at 16.34.23.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Hocam bu şekilde yapıyorum netten izlemiştim. F10'a basıp tekrardan BIOS'a girdigimde halen 2666 MHz olarak devam ediyor RAM hızı. 3200'ü seçmekteyim ne yapmam lazım biliyor musun?

Exit yazan yerden Save and exit yapın. Kaydetmeden çıkıyorsunuz büyük ihtimalle.

Exit yazan yerden Save and exit yapın. Kaydetmeden çıkıyorsunuz büyük ihtimalle.
f10 a basıyorum kaydet ve çık oluyordu o, tekrar dediğiniz yere bakayım.
3200 yapmanda sıkıntı yok.
Yapamıyorum, 2. Fotoda DRAM Frequency ayarını 3200 yapmam mı gerekiyor? Videolarda öyle yapmamıslardı.
Yok hocam olmuyor, exit yazan yerde savr changes and reset var bunu mu seçeceğim?

Son düzenleme:

Hocam bu şekilde yapıyorum netten izlemiştim. F10'a basıp tekrardan BIOS'a girdigimde halen 2666 MHz olarak devam ediyor RAM hızı. 3200'ü seçmekteyim ne yapmam lazım biliyor musun?

Hocam şimdi fark ettim sorunu. İlk attığınız resimde DRAM Frequency yazan kısım 2666 da kalmış. Onu 3200'e çekin.

Ben hiçbir şey yapmadım satın aldıgım firma testlerini yapıp Windows 10 falan kurup gönderdi.

Belleğinize hız aşırtma yapmanıza gerek yok. Zaten 3200MHz RAM almışsınız. XMP açarak kullanabilirsiniz. Bilgisayarı açtığınız zaman klavyenizden hangi tuş sizi BIOS'a yönlendiriyorsa o tuşa basarak BIOS ekranına girin. Orada zaten RAM hızınızı görürsünüz. XMP diye bir seçenekte var. Onu profil1 seçtiğinizde 3200 olacaktır. Ardından BIOS ayarını kaydedip çıkış yapın.

F10'a basıyorum kaydet ve çık oluyordu O, tekrar dediğiniz yere bakayım.

Yapamıyorum, 2. Fotoda DRAM Frequency ayarını 3200 yapmam mı gerekiyor? Videolarda öyle yapmamıslardı.

Yok hocam olmuyor, exit yazan yerde savr changes and reset var bunu mu seçeceğim?

Save changes and reset doğru. Ama üstteki mesajıma bakın ilk önce.

Hocam şimdi fark ettim sorunu. İlk attığınız resimde DRAM Frequency yazan kısım 2666 da kalmış. Onu 3200'e çekin.
Bunu önceden yapıp denedim, save and exit dediğimde pc tekrar açılmıyor 10 dk kadar bekledim ama açılmadı. Ne yapmalıyım
Save and exit dedim, Pc calısıyor suan ama ekran gelmiyor :(
Acaba uzun sürem bir işlem mi bu beklemeli miyim böyle
Belleğinize hız aşırtma yapmanıza gerek yok. Zaten 3200MHz RAM almışsınız. XMP açarak kullanabilirsiniz. Bilgisayarı açtığınız zaman klavyenizden hangi tuş sizi BIOS'a yönlendiriyorsa o tuşa basarak BIOS ekranına girin. Orada zaten RAM hızınızı görürsünüz. XMP diye bir seçenekte var. Onu profil1 seçtiğinizde 3200 olacaktır. Ardından BIOS ayarını kaydedip çıkış yapınn
Belleğinize hız aşırtma yapmanıza gerek yok. Zaten 3200MHz RAM almışsınız. XMP açarak kullanabilirsiniz. Bilgisayarı açtığınız zaman klavyenizden hangi tuş sizi BIOS'a yönlendiriyorsa o tuşa basarak BIOS ekranına girin. Orada zaten RAM hızınızı görürsünüz. XMP diye bir seçenekte var. Onu profil1 seçtiğinizde 3200 olacaktır. Ardından BIOS ayarını kaydedip çıkış yapın.
Bunları yapıp biostan save and exit yaptıgımda ekran gidiyor, pc calısıyor suan ama ekran gelmiyor. Uzun sürem bir işlem mi bu?

Son düzenleme:
Bunu önceden yapıp denedim, Save and exit dediğimde PC tekrar açılmıyor 10 dk kadar bekledim ama açılmadı. Ne yapmalıyım

Save and exit dedim, PC calısıyor şu an ama ekran gelmiyor :(

Acaba uzun sürem bir işlem mi bu beklemeli miyim böyle

Düşüncem (göremediğim için tahmin yürütüyorum) dram voltajı 1.35v olması lazım XMP için. Sizin RAM frekansı 2666MHz de iken voltaj 1.2v ta kalmış olmalı. BIOS sıfırlayıp dediklerimi tekrar kontrol edin. ( güç kablosunu çekin BIOS bataryasını çıkartıp 5 dk bekleyin.)

Hala gelmedi hocam napayım tuşuna basıp kapatayım mı pc yi?
Düşüncem (göremediğim için tahmin yürütüyorum) dram voltajı 1.35v olması lazım XMP için. Sizin RAM frekansı 2666MHz de iken voltaj 1.2v ta kalmış olmalı. BIOS sıfırlayıp dediklerimi tekrar kontrol edin. ( güç kablosunu çekin BIOS bataryasını çıkartıp 5 dk bekleyin.)
Ben bunları yapamam ki ya hiç anlamıyorum

Geri
Yukarı