RAM Kaynaklı Crash Sorunu (Çözüm için 20 TL wallet hediye)

ridopek

Centipat
---Sorunumu çözene istediği platformda nacizane 20 TL wallet hediye etmek istiyorum.---

Arkadaşlar selamlar, aşağıda özelliklerini yazdığım sistemime ek olarak aynı RAM'den eklemeye karar verdim fakat üretici firma bir süredir aynı modelin farklı CL değerine sahip olan RAM'i üretiyormuş. Ben de G.Skill 8 GB 3000MHz ve 16-18-18-38 clock Timing'li RAM'i satın aldım fakat RAM, istisnasız tüm oyunlarda DirectX error koduyla Crash'e sebebiyet verdi. Türkçe, İngilizce ve Almanca forumlarda konuşulan tüm çözüm önerilerini denedim fakat hiçbir sonuç alamadım. Çözüm önerileriniz için daha önceden denediğim olası çözümleri aşağıya bırakıyorum. *

• BIOS arayüzünden her türlü XMP profilleri, MHz değerleri, timing kombinasyonları, OC Tuner ayarları denendi.
  • BIOS arayüzü ve ekran kartı sürücüleri güncel.
  • Windows Bellek Tanılama çalıştırıldı, error yok.
  • Defalarca Memtest çalıştırıldı, error yok.
  • Temiz Windows kurulum yapıldı.
  • BIOS pili sökülüp BIOS sıfırlandı.
  • Ekran kartı MHz değerleri daha alt seviyelere çekildi.
  • Oyunlar farklı grafik ve uyumluluk ayarlarında denendi.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB
Anakart: ASUS Prime B350 PLUS
RAM: G.Skill 8 GB 3000MHz 15-16-16-35
Sorun Yaratan Yeni RAM: G.Skill 8 GB 3000MHz 16-18-18-38

Son düzenleyen: Moderatör:
---Sorunumu çözene istediği platformda nacizane 20 TL wallet hediye etmek istiyorum.---

Arkadaşlar selamlar, aşağıda özelliklerini yazdığım sistemime ek olarak aynı RAM'den eklemeye karar verdim fakat üretici firma bir süredir aynı modelin farklı CL değerine sahip olan RAM'i üretiyormuş. Ben de G.Skill 8 GB 3000MHz ve 16-18-18-38 clock Timing'li RAM'i satın aldım fakat RAM, istisnasız tüm oyunlarda DirectX error koduyla Crash'e sebebiyet verdi. Türkçe, İngilizce ve Almanca forumlarda konuşulan tüm çözüm önerilerini denedim fakat hiçbir sonuç alamadım. Çözüm önerileriniz için daha önceden denediğim olası çözümleri aşağıya bırakıyorum. *

• BIOS arayüzünden her türlü XMP profilleri, MHz değerleri, timing kombinasyonları, OC Tuner ayarları denendi.
  • BIOS arayüzü ve ekran kartı sürücüleri güncel.
  • Windows Bellek Tanılama çalıştırıldı, error yok.
  • Defalarca Memtest çalıştırıldı, error yok.
  • Temiz Windows kurulum yapıldı.
  • BIOS pili sökülüp BIOS sıfırlandı.
  • Ekran kartı MHz değerleri daha alt seviyelere çekildi.
  • Oyunlar farklı grafik ve uyumluluk ayarlarında denendi.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB
Anakart: ASUS Prime B350 PLUS
RAM: G.Skill 8 GB 3000MHz 15-16-16-35
Sorun Yaratan Yeni RAM: G.Skill 8 GB 3000MHz 16-18-18-38

Hocam RAM'lerin saat hizlariyla oynadiniz mi?
Oynamadiysaniz RAM'lerin saat hizini 2666 MHz degerine sabitleyip tekrar deneyin.

Bu videoyu uygularsan iki ramin eşit çalışacaktır bence. Denemediysen öneriririm.
denemişsin.

Geri
Yukarı