RAM kaynaklı mavi ekran hatası

Erenabii

Zeptopat
Anakart
Asus Prime B450M-K II AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X Tray Soket AM4 3.60GHz 19MB
Tam 31 gün önce AliExpress üzerinden aldığım RAM hata veriyor. Bilgisayar mavi ekran veriyordu, bazen de oyun esnasında veya herhangi bir uygulamada aniden kapanıyordu. Ancak sorunu RAM'e bağlamamıştım.

Sürekli tekrarlayınca, RAM'i taktığım andan itibaren başladığı için problemi RAM'e bağladım. Windows'un kendi RAM sorun tarayıcısından taradım, orada hata var dedi.

Sonrasında Memtest86 ile taradım, orada da test tamamlanmadı, dondu ama hata kodunun screenshotunu aldım. Umarım yardımcı olabilecek biri vardır. Ürünü 31 gün önce aldım dediğim gibi, şansıma 30 gün geçince iade veya değişim talep edemiyormuşsun AliExpress üzerinden. Jazer 32GB(2x16) 3600 MHz RAM.

Dosya Ekleri

• 9ef547a3-85d5-4111-9a6e-8243efadbae6.jpg
    9ef547a3-85d5-4111-9a6e-8243efadbae6.jpg
    166,8 KB · Görüntüleme: 17
Tam 31 gün önce AliExpress üzerinden aldığım RAM hata veriyor. Bilgisayar mavi ekran veriyordu, bazen de oyun esnasında veya herhangi bir uygulamada aniden kapanıyordu. Ancak sorunu RAM'e bağlamamıştım.

Sürekli tekrarlayınca, RAM'i taktığım andan itibaren başladığı için problemi RAM'e bağladım. Windows'un kendi RAM sorun tarayıcısından taradım, orada hata var dedi.

Sonrasında Memtest86 ile taradım, orada da test tamamlanmadı, dondu ama hata kodunun screenshotunu aldım. Umarım yardımcı olabilecek biri vardır. Ürünü 31 gün önce aldım dediğim gibi, şansıma 30 gün geçince iade veya değişim talep edemiyormuşsun AliExpress üzerinden. Jazer 32 GB(2x16) 3600 MHz RAM.

2600X'in bellek kontrolcüsü için 3600 MHz bellek frekansı fazla, düşürüp test edin.

Sonrasında Memtest86 ile taradım, orada da test tamamlanmadı, dondu ama hata kodunun screenshotunu aldım. Umarım yardımcı olabilecek biri vardır. Ürünü 31 gün önce aldım dediğim gibi, şansıma 30 gün geçince iade veya değişim talep edemiyormuşsun AliExpress üzerinden. Jazer 32GB(2x16) 3600 MHz RAM.

Minidump dosyası oluştuysa paylaşır mısın?

Yeni klasör (2) - Google Drive bu da yeni kayitlari birkac defa daha tekrarladi hocam.

Acaba yeni RAM'larin MHz'sini arttirmak icin BIOS'da eksik ve sanirsam yanlış 1-2 ayar yaptim ondan kaynakli olabilir mi problem?

Sistem başına geçince bir bakayım, RAM kaynaklıysa ona göre hareket ederiz.

İlk attıklarınızın tamamı RAM kaynaklı, 2 grup karışık, RAM var Windows hataları var valorank ile, ekran kartı sürücüsü ile alakalı var, bir de işlemciye OC yapıyorsanız stok ayarlara çekin, RAM'leri de XMP kapalı olarak test edin.

Son düzenleme:
Sistem başına geçince bir bakayım, RAM kaynaklıysa ona göre hareket ederiz.

İlk attıklarınızın tamamı RAM kaynaklı, 2 grup karışık, RAM var Windows hataları var valorank ile, ekran kartı sürücüsü ile alakalı var, bir de işlemciye OC yapıyorsanız stok ayarlara çekin, RAM'leri de XMP kapalı olarak test edin.

Hocam problem tamamiyle BIOS uzerinden RAM'e sectigim profille alakali sanirsam
BIOS uzerinden profil secmeden her şey Auto'da MHz 3600 de ayarladim yaklasik 3-4 saattir bir problem yasamadim sanirsam suanlik cozume kavusmus gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı