RAM kullanım değerleri normal mi?

arthurofmorgan

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, oyunlarda herhangi bir problem yaşamıyorum ama bu RAM kullanımı değerleri bana fazla gibi geldi.
3 GB RAM'e sahip laptopta 1.5 GB kullanılırken bende 5 GB kullanılıyor. Sisteme bir ay önce format attım.
Herhangi korsan oyun ya da program kullanmıyorum. Windows'um tamamen orijinal.

Son düzenleme:
Eğer Windows 10 kullanıyorsanız anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yine de görev yöneticisinden kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz. Ayrıca McAfee gibi bazı antivirüs programları da bu duruma neden olabiliyor. Eğer böyle bir durum varsa antivirüs programınızı da değiştirebilirsiniz.

Selamlar, oyunlarda herhangi bir problem yaşamıyorum ama bu RAM kullanımı değerleri bana fazla gibi geldi.
3 GB RAM'e sahip laptopta 1.5 GB kullanılırken bende 5 GB kullanılıyor. Sisteme bir ay önce format attım.
Herhangi korsan oyun ya da program kullanmıyorum. Windows'um tamamen orijinal.

Eki Görüntüle 1009669

Hocam onun sebebi Windows'un arka plan hizmetleri ve RAM kullanma algoritması. Windows daha hızlı PC kullanmanızı sağlamak için RAM'inizin ortalama 25%lik kısmını falan kendine ayırıyor. Fakat bu 3GB RAM Laptop'ta RAM az olduğu için kullanım da azalıyor mecburen. Kısacası 5GB kullanması gayet doğal. Endişelenmenize gerek yok :D

Windows Defender dışında herhangi bir antivirüs programı kullanmıyorum.
Arkada fazla RAM kullanan anormal bir uygulama yok.
Antimalware Services Excutable 500 MB civarı kullanıyor en fazla. Chrome felan 200 MB.
Hocam onun sebebi Windows'un arka plan hizmetleri ve RAM kullanma algoritması. Windows daha hızlı PC kullanmanızı sağlamak için RAM'inizin ortalama 25%lik kısmını falan kendine ayırıyor. Fakat bu 3GB RAM Laptop'ta RAM az olduğu için kullanım da azalıyor mecburen. Kısacası 5GB kullanması gayet doğal. Endişelenmenize gerek yok :D
Teşekkürler :D

3GB kullanması doğaldır ama 5GB pek doğal değil. Bende 16GB RAM var Win10 2.5-3GB arası RAM kullanıyor.

3GB kullanması doğaldır ama 5GB pek doğal değil. Bende 16 GB RAM var Windows 10 2.5-3GB arası RAM kullanıyor.

Sizde biraz doğru söylüyorsunuz. Ama arkadaşın bilgisayarında ayriyetten 1-2 uygulama RAM yiyor olabilir. İsterseniz görev yöneticisinden RAM kullanan uygulamaları görebilirsiniz.

Geri
Yukarı