RAM kullanımı nasıl düşürülür?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
RAM
8GB RAM
SSD veya HDD modeli
WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1006 512GB SSD
İşlemci
AMD Ryzen 7 5825U
RAM kullanımım laptop boşta iken aşağıdaki gibi. Bana fazla geldi, sizce fazla mı ve nasıl düşürürüm?

Ekran görüntüsü 2023-03-24 135602.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımım laptop boşta iken aşağıdaki gibi. Bana fazla geldi, sizce fazla mı ve nasıl düşürürüm?

Eki Görüntüle 1712799

Bu videoya göz atın derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya göz atın derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam böyle programlara pek güvenemiyorum. El ile hizmet kapatmak daha güvenli geliyor doğrusu.

Bence bu değerler normal hocam. Kullandığınız antivirüs Kaspersky biraz ağır. Bende eski bir laptopumda onu kullanıyorum.

Bence bu değerler normal hocam. Kullandığınız antivirüs Kaspersky biraz ağır. Bende eski bir laptopumda onu kullanıyorum.
Kaspersky'ı gerçek zamanlı koruması için kullanıyorum daha az güç tüketen ve gerçek zamanlı koruması iyi bir AV bulursam değişecektim. Onun dışında bu normal diyorsunuz zaten.

Boşta iken çok kullanması sorun değil. Sıfır aldığım laptop da aynısı yapıyordu. Şimdi içinde bir ton şey yüklü, boşta yine yarıya kadar dolu. Bazı işlemleri sistemin daha hızlı çalışmaya başlaması için hazırda bekletiyor. RAM kullanımını kendisi ayarlar, oyunda sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı