RAM kullanımı normal mi?

Selandian

Hectopat
Yer
Toronto
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler, bilgisayarım yeni sayılır bir hafta kadar oldu alalı ilk günlerden beri yüksek RAM kullanımı var gibi geliyor daha önce masaüstü sistem kullanıyordum bunun yarısı kadar RAM kullanıyordu diye hatırlıyorum. Başta çok takmadım güncelleme falan vardır diye ancak geçen süre boyunca herhangi bir değişme olmadı sizce normal mi RAM kullanımım?

Dosya Ekleri

• işlemler.png
    işlemler.png
    95,8 KB · Görüntüleme: 80
  • performans.png
    performans.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla arkada çok program çalışıyor. Kullanmadıklarınızın arkada çalışmasına izin vermeyin. Uygulama ayarlarından kapatabilirsiniz.

İyi günler, bilgisayarım yeni sayılır bir hafta kadar oldu alalı ilk günlerden beri yüksek RAM kullanımı var gibi geliyor daha önce masaüstü sistem kullanıyordum bunun yarısı kadar RAM kullanıyordu diye hatırlıyorum. Başta çok takmadım güncelleme falan vardır diye ancak geçen süre boyunca herhangi bir değişme olmadı sizce normal mi RAM kullanımım?

Hocam hemen hemen normal denilebilir. Benimki 500 MB falan video izlediğim zaman ve kalite formatına bağlı olarak RAM kullanımı değişiklilk göstermesi gayet doğaldır. Sizin sistem yazılımsal fark olarak biraz fazla az yemesi veya tarayıcıda açık olan şeye bağlı olarak değişiklik gösterir.

Sisteminiz nedir?

Baska tarayici dene.
Guc ayarini degistirmeyi deneyebilirsin.

İkisini de denedim sonuç maalesef aynı.

Normalde 3GB olması lazım (hiç kullanmazken).

Ben de böyle hatırlıyordum o yüzden bu konuyu açtım hocam.

RAM kullanımı bazen yüksek olabiliyor. Oyun falan açıldığında daha çok oyuna odaklanır.

Evet hocam haklısınız, bu yüzden oyun açtığımda genelde ciddi bir RAM kullanım artışı olmuyor. Hoş ciddi bir artışa neden olacak boş RAM yok ayrı konu😃

Bana normal gibi geldi. Tarayıcınızın eklentisi ne kadar fazlaysa o kadar RAM yer.

Eki Görüntüle 1196686

Eki Görüntüle 1196689

Yalnızca Opera'nın kendi reklam engelleme eklentisi yüklü ve 4 sekme açıktı hocam.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-24_132124.png
    resim_2021-10-24_132124.png
    9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı