RAM kullanımını azaltmak

Hocam geleceğe yönük ben bu dizüstünü yıllarca daha kullanırım diyorsanız tabii ki de ekleme yapmak kötü bir fikir değil. Kasma olayı sadece RAM'den kaynaklanıyor diyemeyiz laptop ısındığı için performans düşümüne gidiyor olabilir ya da bir darboğaz söz konusu olabilir. Bunlar değerlere bakarak daha net anlaşılır.
Yani çoğu oyunu ben düşük veya orta ayarlarda akıcı oynarken sürekli bir kasma gerçekleşiyor. Sonraları geri düzelip tekrar kasmaya devam ediyor. Bunu 10 dakikalık oyun zarfında 3 kere yaşıyorum. Ondan sonra ikisinin ortasını tutturup göz zevkini bozan bir akıcılık veriyor. Oyun akıyor ama teklemeleri görebiliyorsunuz rahatça. Bunun sebebi sizce ne olabilir ?
i5 5200U GTX 950M laptopmuma 8 GB RAM ekledikten sonra 4 5 FPS artış olmuştu.
Bana ölüsünden 20 FPS fark etmesi lazım hocam. 😀

Yani çoğu oyunu ben düşük veya orta ayarlarda akıcı oynarken sürekli bir kasma gerçekleşiyor. Sonraları geri düzelip tekrar kasmaya devam ediyor. Bunu 10 dakikalık oyun zarfında 3 kere yaşıyorum. Ondan sonra ikisinin ortasını tutturup göz zevkini bozan bir akıcılık veriyor. Oyun akıyor ama teklemeleri görebiliyorsunuz rahatça. Bunun sebebi sizce ne olabilir?

Bana ölüsünden 20 FPS fark etmesi lazım hocam. 😀

Dediğim gibi hocam asıl sebebini net öğrenebilmek için oyun içi değerleri detaylıca kontrol etmeniz gerekli. CPU kullanımı ne durumda GPU kullanımı anlık düşüyor mu bunun sebebi işlemci darboğazımı, oyun esnasında sıcaklıklar ne durumda bunları kontrol etmekte fayda var sağlıklı bir sonuca varabilmemiz için. Ama işin genel kısmına bakarsak sistem özellikleriniz günümüz için yeterli gelmiyor olabilir.

Dediğim gibi hocam asıl sebebini net öğrenebilmek için oyun içi değerleri detaylıca kontrol etmeniz gerekli. CPU kullanımı ne durumda GPU kullanımı anlık düşüyor mu bunun sebebi işlemci darboğazımı, oyun esnasında sıcaklıklar ne durumda bunları kontrol etmekte fayda var sağlıklı bir sonuca varabilmemiz için. Ama işin genel kısmına bakarsak sistem özellikleriniz günümüz için yeterli gelmiyor olabilir.
Bunu detaylı izleyebileceğim bir program var mı acaba ?

Bunu detaylı izleyebileceğim bir program var mı acaba?

MSI Afterburner yeterli gelir hocam oyun içi değerlere bakmak için. Kurulumu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz şu video size yardımcı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner yeterli gelir hocam oyun içi değerlere bakmak için. Kurulumu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz şu video size yardımcı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu bende yüklü ama ekran kartının MHZ değerlerini falan yükseltip küçültemiyorum.

8GB RAM'i var ve sabit %50 kullanılıyor. Oyun oynarken çok sıkıntı çıkarıyor, zaten AMD bazlı bir GPU'ya sahip, iyice çileden çıkartıyor. Kullanımını düşürebileceğim teknikler veya programlar var mı?
kardeşim yalnız işlemci kullanımını düşürebilirim işlemci kullamını düşürmek için görev zamanlayıcı yazıp software platform gibi yazan a gir 1. ci olan görevi sil
mem reduct indir Mem Reduct 3.2.2 Full İndir | FullHane - Full Program Download Merkezi mem reduct programları kapatmaz ancak ram' inizi kullanan programların ram kullanımını düşürebilir

Son düzenleme:
Muhtemelen Windows 10 kullanıyorsun, Windows 10 (aslında genel olarak Windows) arkada gereksiz ya da işine yaramayacak şeyler çalıştırıyorlar. Bu yüzden özellikle tercihim Windows 7,8.1 ya da Linux: )

Yeni konular

Geri
Yukarı