RAM / memok! Sorunu

Ja'Hyun

Hectopat
ASUS P7P55D'e LX model bir anakartım var. Üzeirnde yaklaşın bir aydır 8 GB DDR3 (4+4) Corsair RAM kullanıyordum. Oyun vs. için RAM yükselteyim dedim ve ekstradan 4+4 DDR3 Corsair LP RAM aldım. RAM'ları benden önce bir arkadaşım test etti ve kendisinde sorunsuz çalıştı.

Sorunum ise şöyle;
-Ben hevesle bu RAM'ları hemen ekledim ve kasa çalıştı lakin ekrana görüntü gelmiyor. Slotların yerini değiştirdim ve bu sefer memok! Hatası verdi. Memok da yaptık. Neyse ben elimde olan başka RAM (2+2 DDR3 Kingston HyperX) ile deneyeyim dedim ve bu RAM'lari taktım. Tadaa! Sorunsuz çalıştı, tanıdı falan falan. Sonra acaba tam oturtamadım mı acaba dedim ve baştan deneyeyim dedim. Bu sefer toplam 16 GB 4+4+4+4 Corsair'leri taktım. Bu sefer görüntü geldi fakat anakart ekranında kaldı bende klavye ve mouseyi sonradan taktığım için PC tanımadı restart attım ve yine aynı sorun. Yine görüntü gelmemeye başladı.

Sonradan aldığım Corsair LPleri de tek başına yani Total'de 8 GB olacak şekilde mavi slotlara takayım dedim yine çalıştı.

Şu anda elde hiç yoktan iyidir diyerek 4+4 Corsair, 2+2 Kingston RAM'ları kullanıyorum.

Çözümü nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı