Çözüldü RAM MHz arttırınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emredogann7

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam.

DDR 4 3200MHz 16 GB RAM vardı, yanına aynı MHz marka RAM aldım, takar takmaz BIOS ayarlarına girdim. 2400MHz gösteriyordu, 3200e çektim. PC kendini resledikten sonra hiç görüntü gelmedi RAM'lerin yerlerini değiştirdim tek tek taktım yine gelmiyor.

Çözüm
Hocam BIOS pilini çıkart tak yaptınız mı?
Kesin çözüm budur.
BIOS ayarlarını resetler.
Herkese selam.

DDR 4 3200MHz 16 GB RAM vardı, yanına aynı MHz marka RAM aldım, takar takmaz BIOS ayarlarına girdim. 2400MHz gösteriyordu, 3200e çektim. PC kendini resledikten sonra hiç görüntü gelmedi RAM'lerin yerlerini değiştirdim tek tek taktım yine gelmiyor.

Bu tür ayarları elle yapmayın. Onun yerine XMP açın.

Ram markası nedir, yüksek ihtimal iki ram arasında CL farkı var uyumsuzluk yüzünden mavi ekran yiyorsunuz aynısı başıma gelmişti. Aynı marka aynı model ram almıştım sadece renkleri farklıydı, XMP açınca mavi ekran yiyordum iade ettim.

Anakart üzerinde LR türü bir pil var, onu çıkarınız ve 15 saniye bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından BIOS arayüzüne girerek XMP ara bellek (RAM) hız aşırtma profilini uygulayınız.

RAM markası nedir, yüksek ihtimal iki RAM arasında CL farkı var uyumsuzluk yüzünden mavi ekran yiyorsunuz aynısı başıma gelmişti. Aynı marka aynı model RAM almıştım sadece renkleri farklıydı, XMP açınca mavi ekran yiyordum iade ettim.

Her ikisi de Hikvision 3200MHz 16 GB hocam.

Herkese selam.

1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çekin.
  2. RAM modüllerini tekrar çıkarıp takın, emin olun iyi bir şekilde oturduklarından emin olun.
  3. RAM hızını düşürmek için BIOS'a girin ve hız ayarlarını önceki değerlere geri döndürün.
  4. Bilgisayarı tekrar başlatın ve görüntünün gelip gelmediğini kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı