Çözüldü RAM MHz değerine nasıl bakılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Gözükmesi gerekirdi. O halde BIOS'a girip görüntüleyebilirsiniz RAM MHz değerini. Ya da CPU-Z programından öğrenebilirsiniz.

resim_2021-01-25_001210.png

CPU-Z yönetimini tercih ederseniz buradaki DRAM kısmında görünen değeri 2 ile çarpın. MHz değerine yine ulaşırsınız.

Ya da Windows + R kombinasyonu ile çalıştır kısmına ulaşıp CMD yazın ve CMD'ye girin. Ardından "wmic memorychip get speed" komutunu CMD'ye kopyalayıp enter tuşuna basın. Çıkan değer MHz değerinizdir.

resim_2021-01-25_002155.png

Mesela bu benim RAM MHz değerim.
Gözükmesi gerekirdi. O halde BIOS'a girip görüntüleyebilirsiniz RAM MHz değerini. Ya da CPU-Z programından öğrenebilirsiniz.

resim_2021-01-25_001210.png

CPU-Z yönetimini tercih ederseniz buradaki DRAM kısmında görünen değeri 2 ile çarpın. MHz değerine yine ulaşırsınız.

Ya da Windows + R kombinasyonu ile çalıştır kısmına ulaşıp CMD yazın ve CMD'ye girin. Ardından "wmic memorychip get speed" komutunu CMD'ye kopyalayıp enter tuşuna basın. Çıkan değer MHz değerinizdir.

resim_2021-01-25_002155.png

Mesela bu benim RAM MHz değerim.

Son düzenleme:
Çözüm

Eki Görüntüle 851471

Yani ben sadece 665.1 MHz değerindeki RAM'leri mi alacağım?

Dosya Ekleri

• ok.PNG
    ok.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı