RAM Önemli mi?

Reqi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam. İnternet'te dolaşırken mevcut kullandığım Corsair 8 GB 3000MHz RAM'in indirimde olduğunu gördüm. Fiyatı da uygun geldiği için bir tane daha 8 GB RAM almak kafama yattı gibi. Buna göre toplam 16 GB RAM'e sahip olacağım. RAM oyunlarda ne kadar önemli? Toplam 16 GB olmasının yararı olacak mıdır?
Sizce site ve satıcı güvenilir mi ?

Tabii ki faydası olur sadece boyut olarak düşünmeyin. Öncelikle ramleriniz çift kanal çalışır ve en büyük farkı da eğer ryzen serisi bir işlemci kullanıyorsanız fark edersiniz çünkü ryzen serisi işlemcilerde ram frekans hızı ve kanal sayısı önemlidir.
AMD Ryzen 5 2600 kullanıyorum :)

250 TL bir şey değil. Bazı oyunlar 10 GB Ram kullanımına ulaştı o oyunlarda 8 GB ve 16 GB ram arasında 20 FPS kadar fark oluşuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

250 TL bir şey değil. Bazı oyunlar 10 GB Ram kullanımına ulaştı o oyunlarda 8 GB ve 16 GB ram arasında 20 FPS kadar fark oluşuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler sipariş verdim.

Herkese selam. İnternet'te dolaşırken mevcut kullandığım Corsair 8 GB 3000MHz RAM'in indirimde olduğunu gördüm. Fiyatı da uygun geldiği için bir tane daha 8 GB RAM almak kafama yattı gibi. Buna göre toplam 16 GB RAM'e sahip olacağım. RAM oyunlarda ne kadar önemli? Toplam 16 GB olmasının yararı olacak mıdır?
Sizce site ve satıcı güvenilir mi ?
Ram oyunlarda oldukça önemli şu anda 16 gb ın çok fazla faydasını görmezsiniz ancak bundan birakç yıl sonra çıkacak oyunlarda daha fazla etkili olacaktır şu anki oyunlardaki avantajı oyun açıkken arka planda başka şeylerlede uğraşabilirsin yada rander falan alıyoken işini hızlandırır vs indirimdeyken al derim

12GB ve 16GB arasında GÜNÜMÜZDE oyunlarda hiçbir fark yok. Gelecekte tabii ki olacak ama şu anda yok.
Tabii ki faydası olur sadece boyut olarak düşünmeyin. Öncelikle ramleriniz çift kanal çalışır ve en büyük farkı da eğer ryzen serisi bir işlemci kullanıyorsanız fark edersiniz çünkü ryzen serisi işlemcilerde ram frekans hızı ve kanal sayısı önemlidir.
Yeni nesil intelleride unutmayalım yeni nesil intellerde de çok fark olur ve arkadaş çok doğru bir noktaya değinmiş artık darboğaz yaşamassınız muhtemelen ramler işlemcinize darboğaz yapıyordu ama artık bu sorun ortadan kalkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı