RAM önerisi

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar şu anda 8 GB RAM kullanmaktayım özellikleri.

G.Skill Aegis.

8 GB.
2400MHz.
CL15.

Ben bunun yanına bir 8 GB daha eklemek istiyorum ama aynı marka aynı model bulamadım alacağım yerde o yüzden 2 tane alternatif buldum bunlar bunun yanına olur mu uyumlu çalışırlar mı?

Anakart==MSI B250M Pro-VD bu anakartla uyumlu çalışır mı bu attıklarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikisi iyi çalışmaz. Elinizdeki RAM'i satıp bundan iki tane alın roket olur. Çünkü öbür RAM en düşük 2. hızda çalışıyor.

G.Skill Aegis.

8 GB.
2400MHz.
CL15.

Ben bunun yanına bir 8 GB daha eklemek istiyorum ama aynı marka aynı model bulamadım alacağım yerde o yüzden 2 tane alternatif buldum bunlar bunun yanına olur mu uyumlu çalışırlar mı?

Hocam bu sayfadan kullandığınız işlemciye göre RAM seçerseniz daha sağlıklı olur. Bilgisayarda çift RAM kullanmak istiyorsunuz aynı olması gerekir. İkisinin de buna dikkat edin lütfen.
Hocam bu sayfadan kullandığınız işlemciye göre RAM seçerseniz daha sağlıklı olur. Bilgisayarda çift RAM kullanmak istiyorsunuz aynı olması gerekir. İkisinin de buna dikkat edin lütfen.
İşlemci nedir hocam uyumlu çift RAM bakalım birisini satabilirsiniz yada yedek olarak bırakabilirsiniz.

İşlemci nedir hocam uyumlu çift RAM bakalım birisini satabilirsiniz yada yedek olarak bırakabilirsiniz.
i3 7100 işlemci

G.Skill Aegis.

8 GB.
2400MHz.
CL15.

Tam uyumlu bir tane buldum daha bakacağım hocam.

İkincide 3200 C16 hocam.

İkincide 3200 C16 hocam.

Hocam bunlardan tek 8 GB alamıyor muyuz çünkü 1000 TL fazla ama eğer RAM'i satıp falan alabilirim çok şey olursa

Hocam bunlardan tek 8 GB alamıyor muyuz çünkü 1000 TL fazla ama eğer RAM'i satıp falan alabilirim çok şey olursa
Hocam şimdi tekli olanlar da var ama üretimi farklı olur tutmaz bir şey diyemem o konuda yada bir tane alırsınız bir daha bulamazsınız.
Hocam şimdi tekli olanlar da var ama üretimi farklı olur tutmaz bir şey diyemem o konuda yada bir tane alırsınız bir daha bulamazsınız.
Hem iki tane daha ucuza gelir gibi düşünüyorum.

Hem iki tane daha ucuza gelir gibi düşünüyorum.
Misal bende sizin değiniz gibi yaptım bir tane aldım birincisi USA marka birisi Tayvan mıydı ikisinin de Cipseti farklı üreticilerindi. Ama sorun oluyor mu onu bilmiyorum bilgisayarımda.

Geri
Yukarı