RAM önerisi

• Konuyu başlatan 2001
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 809
Sadece oyun oynadığım için intel tercih etmek istemiştim. Yeni nesil Ryzen'i bekleyip ona geçiş yapacaktım fakat beni sürekli intel al intel al diye beynimi uyaran şu anki kullandığım G4560 işlemcimin boyundan büyük işler yapıyor olması. Daha önce fiyat performans olarak hep AMD kullandım hatta İntel'e o kadar para vermek çok saçma diyordum. Bismillah diyip bu işlemciyle yola çıktım çok şaşırdım RX 580 ile kullanıyorum 8 GB tek modül 2133 MHz ram var. i7 7700 alacaktım fakat fiyatı çok pahalı kafam işlemci açısından halen daha çok karışık i7 7700 fiyatına i5 7500 ve 16 GB RAM almak istedim. @
@Aghayev13
kardeşim dual channel intelde daha stabil çalışıyor demişti buna istinaden ve sadece oyun oynayacağım için Ryzen'e geçmeyi aklımdan çıkardım. Pişman olurmuyum bilmiyorum aklım çok karışık.
Pişman olmazsın. AMD kullanıyorum, pişmanım.

Bende Ryzen 2600X kullanıyorum, her ne kadar sistemin ıncığını cıncığını kurcalamıyor, diğer kullanıcılar gibi bir çok detayı gözlemlemiyor olsam da hiç bir rahatsızlık hissetmiyorum. Yine de yorum almak da fayda var.

Bende Ryzen 2600X kullanıyorum, her ne kadar sistemin ıncığını cıncığını kurcalamıyor, diğer kullanıcılar gibi bir çok detayı gözlemlemiyor olsam da hiç bir rahatsızlık hissetmiyorum. Yine de yorum almak da fayda var.
Yeni nesil Ryzen işlemcilerin sorunlu olduğunu söylemiyorum zaten. Sırf amaç oyun oynamak ise İntel 8 ve 9.cu nesil işlemciler daha verimli olur.

İntel e hakim değilim zaten, yorumunuz sebebi ile AMD kötü izlenimine kapılıp tercih şansını kaçırmasın diye yazdım. Yoksa hangisi fiyat performans olacaksa onu alsın zaten.

İntel e hakim değilim zaten, yorumunuz sebebi ile AMD kötü izlenimine kapılıp tercih şansını kaçırmasın diye yazdım. Yoksa hangisi fiyat performans olacaksa onu alsın zaten.
Aynen hocam. Ryzen işlemciler hakkında düşüncem kötü değil. Ama ekran kartlarını sevmiyorum şahsi görüşüm bu. O yüzden ekran kartı seçimim Nvidia olurdu.

Nvidia candır. Bilindik markaları tercih edin İnno3d falan işlerine girmeyin. Sonra bu niye 85 derece diye konular çıkıyor. AMD tercih edilecekse bile Rog Strix serisi olsun.

Aynen hocam. Ryzen işlemciler hakkında düşüncem kötü değil. Ama ekran kartlarını sevmiyorum şahsi görüşüm bu. O yüzden ekran kartı seçimim Nvidia olurdu.
Ben alırken, RX 580 çok pahalıydı 590 zaten yoktu, GTX 1060 aldım. Her ne kadar artık yazılım ile destek sağlanıyor olsa da AMD nin Freesync özelliğini hemen hemen her monitör yok pahasına sağlıyıp, Nvidia' nın Gysnc özelliği için fahiş fiyat isteniyor olduğu için gıcığım Nvidia ya. Halbuki özelliği kullandığımdan da değil, ekran kartımdan şikayetçi olduğumdan da değil, gıcığım sadece. Ama fiyat açısından AMD önde ve performansa da neredeyse fark yok. Hangisi ucuzsa o sonuçta.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı