RAM Overclock FPS Artırır Mı?

Mr.Spy[TR]

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim şu:
Anakart: MSI B450M'a Pro Max.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: MSI Armor RX 580 8 GB OC gp.
RAM: Corsair Vengeance LPX 3200MHz.
Kasa: Dark diamond Pro v2.

Benim amacım RAM'i 3200'den 3600 çekerek FPS arttırmak ama sorun şu, RAM'e sıkıntı yapar mı, FPS artırmak için ısıdan düşer mi, bir de ekran kartına belki az da olsa yapıp oyunlarda 15-20 FPS daha fazla alabilir miyim? Sadece merak ettiğim için soruyorum. Lütfen açık cevaplar olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim şu:
Anakart: MSI B450M'a Pro Max.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: MSI Armor RX 580 8 GB OC gp.
RAM: Corsair Vengeance LPX 3200MHz.
Kasa: Dark diamond Pro v2.

Benim amacım RAM'i 3200'den 3600 çekerek FPS arttırmak ama sorun şu, RAM'e sıkıntı yapar mı, FPS artırmak için ısıdan düşer mi, bir de ekran kartına belki az da olsa yapıp oyunlarda 15-20 FPS daha fazla alabilir miyim? Sadece merak ettiğim için soruyorum. Lütfen açık cevaplar olursa sevinirim.
RAM overclock hakkında çok bilgim yok fakat sorunuz RAM çalışma frekansi FPS'yi etkiler mi ise doğrudan hayır dolaylı yoldan evet gözle görülür bir fark yaratmaz.

2-3 FPS bile fark etmez. 2100 MHz RAM'in olsa 3600 alayım mı dersen al derdim. Lakin hiç gerek yok. BIOS'tan XMP açıksa en yüksek performansı verir zaten.

RAM kaç GB? 3200 MHz zaten yeterli, fazlasına gerek yok. Ekran kartına yapmak işe yarayabilir.
8gb
RAM'lere OC yapmak MHz değerini artırır. MHz değeri artarsa FPS'de artar. Sonuç olarak artırır.
Şuan 2933 3200 çıkardım daha ne kadar çıkar sizce
RAM kaç GB? 3200 MHz zaten yeterli, fazlasına gerek yok. Ekran kartına yapmak işe yarayabilir.
Ekran kartına nereden yapabilirim ben bozarsam felan afterbunner var ama oradan kendimiz ayarlıyoruz nasıl olacak

Yeni konular

Geri
Yukarı