Termal macun FPS artırır mı?

Txter

Centipat
Core 2 Duo E7500 işlemcim var. %100 Fan ayarlarında 50-55 boşta arası çalışıyor. Herhangi bir oyunda, 92-100 dereceleri görüyor. Rampage TM-130 macun aldım. Termal macun FPS artırır mı? Ne kadar FPS artışı olur? Macundan sonra sıcaklık durumu ne ölür?

Dizüstü makine herhalde. Dereceler öyle gibi.

Macun FPS arttırmaz ancak işlemci tarafında macun kaynaklı ısı iletim problemi varsa ve bundan dolayı aşırı ısınıp drop lara sebep oluyorsa bunun önüne geçebilir.

Core 2 Duo E7500 işlemcim var. %100 Fan ayarlarında 50-55 boşta arası çalışıyor. Herhangi bir oyunda, 92-100 dereceleri görüyor. Rampage TM-130 macun aldım. Termal macun FPS artırır mı? Ne kadar FPS artışı olur? Macundan sonra sıcaklık durumu ne ölür?
Benim sıcaklıktan dolayı dar boğaz oluyordu yenilediğim zaman fps arttı ama şöyle bişey var cpu tam kapasitede kullanılıyor mu herhangi bir dar boğaz var mı.

İşlemcin çok ısınıyorsa soğutmak için termal macun çok işine yarar. Ve düşük derecelerde işlemcin daha iyi performans sağlar bu da fps i az bi olsa da arttırır. Fakat daha stabil bir fps sağlar senin için. Hatta ekran kartına da yapabiliyorsan termal macun ona da yap, şahsen ekran kartına uygulamak bana daha kolay geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı