RAM Plus nedir işe yarıyor mu?

07alone07

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. RAM Plus sanal RAM olduğunu biliyorum fakat bu uygulama cidden işe yarıyor mu? Önceki telefonum Xiaomi Mi Note 10 Lite idi ve onda da sanal RAM olayı vardı fakat sanal RAM özelliğini açınca telefon sapıtıyordu. Şu an S21 FE kullanıyorum RAM Plus 4 GB kendisi ayarlamış. RAM Plus cidden performansa etki ediyor mu yoksa göstermelik mi böyle bir özellik koymuşlar bunu merak ediyorum.

Telefonunda yeterli RAM miktarı varsa gereksiz. Normal zamanda da gereksiz bana kalırsa. Fiziksel RAM kadar etkili olmuyor.
Zaten bu özellik kapatılmıyor sanırım. Biraz araştırdım internette de kapatılmıyor denilmiş. Ah Samsung özellik koyuyorsun ama kapatamıyoruz. :D
Konudan tamamen bağımsız telefondan memnun musunuz? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Hocam yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Bataryası hariç memnunum. Açıkçası önceki telefonum 5260 mAh değerinde Mi Note 10 Lite olunca buna henüz alışamadım batarya konusunda. Zaten kullanıcı yorumlarına bakarsanız %90 batarya konusu var. Hep mobil veri ile yoğun kullanımda 3-4 saat ekran süresi alıyorum. Ama hep wifi ile kullandığımda aynı kullanımda ekran süresi 6 saati geçiyor. Mobil veride ciddi anlamda şarj tüketiyor. Ama bu ekran süresi ve şarj olayı kişiden kişiye değişen bir durum. Açıkçası Xiaomi den geçince kamera konusunda çağ atlamış gibi hissettim. Özellikle video kısmında diyebilirim. Genel olarak memnun kaldım.

Zaten bu özellik kapatılmıyor sanırım. Biraz araştırdım internette de kapatılmıyor denilmiş. Ah Samsung özellik koyuyorsun ama kapatamıyoruz.
Bana da MIUI 13 sonrası +2 GB RAM Plus gelmiş :D

Bana da MIUI 13 sonrası +2 GB RAM Plus gelmiş :D
Samsung da bunu 8 GB bile yapabilme özelliği yapmışlar. :D Aynen MIUI 13 ile Xiaomi cihazlara da geldi bu özellik ama eski telefonum Mi Note 10 Lite cihazda o özelliği açınca telefon sapıtıyordu.
Instagram hikaye falan atınca fotoğraf kalitesi nasıl değişiyor? S22 serisinde İnstagram kamera olayı çözülmüş. S21 hiçbir kaynak bulamadım.
Daha s21 serisi için o özellik gelmemiş. Sonraki güncelleme ile gelecek diyorlardı. Ben Xiaomi den alışkanlık telefonun kendi kamerası ile çekip o şekilde yüklüyorum. İnstagram'ın kamera özelliğinden daha iyi oluyor en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı