RAM sahte mi?

Miraç Gürbüz

Decapat
Daha fazla  
Biliyorum bir sürü konu var ama hiç böyle gözüken CPU Z RAM'i göremedim o yüzden açıyorum.

1679176136889.png

2 ay önce almış olduğum RAM'in Serial number DRAM manuf module manuf kısımları gözükmüyor.

1679176167506.png

Orijinal olan RAM'imde ise gözüküyor bu yüzden sormak istedim bir sahtelik söz konusumu performansda artış yaşattı görünürde bir sorunu yok 16 GB olarak kullanıyorum.

Sahte olabilir, hangi modeli aldınız?

Kingston Fury DDR 4 3200 MHz CL 16 https://www.hepsiburada.com/kingsto...32c16bb-8-masaustu-pc-bellek-pm-HBC00000MWA2H

Slot 1-3 taktığınızda da sorun aynı mı? Ayrıca RAM'lerin CL değerleri farklı.

Evet biliyorum belirttim zaten birisi Crucial eski bir RAM RAM'lerin ikisi de sağlam çalışıyor bir sorun yaşatmadı sadece sorum şu bilgisayarı alırken taktığım RAM'de seri numarası falan yazarken 2 ay önce aldığım üründe yazmıyor ürünün kötü yorumu yok sahteliğinden emin değilim neden yazmıyor diye merak ettim çalışmasında bir sorun yok 2 ve 4 şeklinde takılı ilk RAM'imde Dual kit desteği yok ondan Dual channel değil.

Sahte olsa da şu anlık bir sorun yok istenilen değerlerde görüntü veriyor ve çalışıyor sadece merak ettiğimden soruyorum bir daha RAM alacağım daha dikkatli alayım diye.

Kingston Fury DDR 4 3200 MHz CL 16 https://www.hepsiburada.com/kingsto...32c16bb-8-masaustu-pc-bellek-pm-HBC00000MWA2H

Evet biliyorum belirttim zaten birisi Crucial eski bir RAM RAM'lerin ikisi de sağlam çalışıyor bir sorun yaşatmadı sadece sorum şu bilgisayarı alırken taktığım RAM'de seri numarası falan yazarken 2 ay önce aldığım üründe yazmıyor ürünün kötü yorumu yok sahteliğinden emin değilim neden yazmıyor diye merak ettim çalışmasında bir sorun yok 2 ve 4 şeklinde takılı ilk RAM'imde Dual kit desteği yok ondan Dual channel değil.

HepsiBurada'nın sahte ürün sattığına şahit olmadım. Örneğin:

Hepsiburada'nın sahte ürün sattığına şahit olmadım. Örneğin:

Anladım neyse orijinalliği sisteme zarar vermediği sürece pek önemli değil vadedilen değerleri alıyorum istenilen hızdada çalışıyor sadece bir daha RAM alacağımda güvenli olsun diye merakımı gidermek istedim teşekkürler.

@Silinen üye Fotoğrafını atar mısınız?

Dosya virüslü gözüküyor.

@Silinen üye fotoğrafını atar mısınız?

Hepsiburada'nın sahte ürün sattığına şahit olmadım. Örneğin:

Hepsiburada satmıyor ki, SND bilişim diye bir satıcı satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı