RAM sebebi ile mavi ekran problemi

Mehmeterkinn

Decapat
Merhabalar,
2x2 = 4 GB Kingston 1333MHz RAM'lere sahibim ancak bir süredir ikisini beraber çalıştıramıyordum mavi ekran veriyordu ama BIOS üzerinden Memory remap feature özelliğini disable yaptıktan sonra 3.25GB kullanılabilir şeklinde açıldı ben de Windows 7 updatelerinden sorun çıktığını düşünerek tekrar format attım Memory remap feature özelliğini enableye ayarladım ve 4 GB sorunsuz olarak kullandım ve gece PC'yi kapattım bu sabah açtığımda ise yine mavi ekran vermeye başladı tekrardan ayarı disable ettim şu anda 3.25GB kullanılabilir olarak kullanmaktayım, yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam Memtest86 ile test eder misiniz belleklerinizi?

Son düzenleme:
İkisi de tamamen aynı, Memtest 86'yı USB bootladıktan sonra BIOS ayarlarına girip Memory remap feature tekrardan enable haline getirdim ve USB ile başlattım ancak düz siyah ekranda sadece bir "-" beliriyordu ben de USB'yi çıkartıp tekrardan başlattım bu seferde sorunsuz bir şekilde açıldı ve tekrar 4 GB olarak gözüktü sonrasında Windows bellek tanımlama ile RAM'leri test ettim bir sorun algılanmadı sorunun tekrarlamasından korkuyorum.
PC'yi kapattıktan sonra tekrar mavi ekran verdi ben de tekrar Memory remap feature seçeneğini disable ettim, anladığım kadarıyla format attıktan sonra düzeliyor sadece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı