RAM slotlarının anlamları nedir?

Kerim00

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 siyah 2 beyaz olmak üzere RAM slotları var. Bu slotların anlamı nedir ve yeni RAM almak için nelere dikkat etmeliyim? Bilgisayardaki RAM slotları siyah beyaz siyah beyaz şeklindeydi ama RAM'ler sadece 1 renkte takılıydı. Bende 2 ramide yan yana takıp PC'yi açım hiçbir sorun yoktu. Oyun oynarken ekrana siyah beyaz düz çizgiler geldi. Ekran gitti PC'yi kapatıp RAM'leri eski haline getirdim PC'yi açtım ve sorunla bir daha karşılaşmadım. Bu sorun neden oldu yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kanallarını belirtmek için o renkler. A kanalı ve B kanalı. Aynı kanala takılı bellekler çok daha verimli ve hızlı çalışır. Sen belleğin birini siyaha diğerini beyaza takarsan birini A kanalına diğerini B kanalına bağlamış olursun. Yani sen sen ol, önce aynı renk slotları doldur.

"Dual Channel" için önerilen takma şekli 1-3 veya 2-4 şeklinde oluyor. Sorun yer değiştirdikten sonra olduğuna göre kaynağı yan yana takmandır herhalde.

Yeni RAM alırken MHz, CL, voltaj ve boyutun aynı olmasına dikkat edersen iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı