Çözüldü RAM slotu değişince veya çıkar tak yapinca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beratcamw3

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarda RAM slotu değişince veya çıkar tak yapinca bilgisayar 3-4 saniye açılıp bir anda kapaniyor. Bazense açiliyor fakat ekran gelmiyor. Ne yapmaliyim?

Sistem: RX 550 4 GB ASUS Z97 Fury HyperX 8 GB RAM 500W Nagas MARKA Power Supply i7 4790 Intel işlemci

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam çok sağ olun oldu.
Attigim fotoğraf çikti.

Sorun halloldu mu yani silgi yöntemi ile? Sizin adınıza çok sevindim.

Var.

Şaşırdım hocam açıkçası, güzel anakartmış o zaman.

Hocam çok sağ olun oldu.
Attigim fotoğraf çikti.

Burada takılı kaldı ise F2 basın @beratcamw3.
Merhaba bilgisayarda RAM slotu değişince veya çıkar tak yapinca bilgisayar 3-4 saniye açılıp bir anda kapaniyor. Bazense açiliyor fakat ekran gelmiyor. Ne yapmaliyim?

Sistem: RX 550 4 GB ASUS Z97 Fury HyperX 8 GB RAM 500W Nagas marka Power Supply i7 4790 Intel işlemci.

İçinizdeki statik elektriği boşaltın, kasayı elektrikten söktükten sonra RAM'leri bir silgi yardımıyla altın renkteki yerleri silin. Bilgisayar sorunsuz başladığı anda Memtest86 ile RAM'leri kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR3 sistemlerde genelde olmuyor hocam LED'li uyarı sistemleri. Olacağını zannetmiyorum.

Var.

Hocam çok sağ olun oldu.
Attigim fotoğraf çikti.

Dosya Ekleri

• 20240418_164634.jpg
    20240418_164634.jpg
    126,1 KB · Görüntüleme: 6
Hocam çok sağ olun oldu.
Attigim fotoğraf çikti.

Sorun halloldu mu yani silgi yöntemi ile? Sizin adınıza çok sevindim.

Var.

Şaşırdım hocam açıkçası, güzel anakartmış o zaman.

Hocam çok sağ olun oldu.
Attigim fotoğraf çikti.

Burada takılı kaldı ise F2 basın @beratcamw3.

Çözüm
Silgi partikül bırakabilir, yağ ve parmak izini temizlemek için daha da iyisi saf alkol ve diş fırçası kullanın. Bazen bilgisayar anakartı üzerindeki slotların içine de toz kaçıyor, o zaman diş fırçası yada saç boyama fırçası ve saf alkol ile ram slotlarını fırçalayarak temizlemek te gerekiyor.

Silgi partikül bırakabilir, yağ ve parmak izini temizlemek için daha da iyisi saf alkol ve diş fırçası kullanın. Bazen bilgisayar anakartı üzerindeki slotların içine de toz kaçıyor, o zaman diş fırçası ya da saç boyama fırçası ve saf alkol ile RAM slotlarını fırçalayarak temizlemek te gerekiyor.

Ben RAM'lerde bir problem olabileceğinden bilgisayara görüntü gelmesi için en azından Memtest86 uygulayabilsin diye önerdim. Dediğinizde haklısınız ama evde saf alkol bulundurduğunu sanmıyorum aktif olarak.

Evet hocam takılı kalmişti oldu çok sağ olun.

Rica ederim, Memtest86 uygulamayı da unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı