RAM slotum bozuk ama görev yöneticisinde boş gözüküyor

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Hocam 3 ay önce sistem topladım. Bilgisayarcıya toplattırdım. Casper'in yetkili servisiydi. Adam bana RAM slotumun birinin bozuk olduğunu o slota RAM'i takınca kasanın görüntü vermediğini söyledi. Ama şu an baktığımda bir slot boş gözüküyor. Sizcede anakartın slotu bozuk mudur? Garantiye göndersem karşıda kendim götürsem o günde değişirler mi?

1669130774295.png

Hocam 3 ay önce sistem topladım. Bilgisayarcıya toplattırdım. Casper'in yetkili servisiydi. Adam bana RAM slotumun birinin bozuk olduğunu o slota RAM'i takınca kasanın görüntü vermediğini söyledi. Ama şu an baktığımda bir slot boş gözüküyor. Sizcede anakartın slotu bozuk mudur? Garantiye göndersem karşıda kendim götürsem o günde değişirler mi?

Eki Görüntüle 1581201

Hocam zaten adam o slota RAM takmamış doğal olarak boş gözükcek bozuk diye 0 yazmasını mı bekliosunuz :D

İsterseniz takılı RAM'i bozuk olduğu söylenen slota takın ve test edin eğer görüntü gelmez veya başlamaz ise bozuktur.

Hocam zaten adam o slota RAM takmamış doğal olarak boş gözükcek bozuk diye 0 yazmasını mı bekliosunuz :D

İsterseniz takılı RAM'i bozuk olduğu söylenen slota takın ve test edin eğer görüntü gelmez veya başlamaz ise bozuktur.
Hayır hocam. Sadece dedim anakart bu slotu görüyorsa nasıl bozuk oluyor? Neyse garantiye yollayacağız anlaşılan

Hayır hocam. Sadece dedim anakart bu slotu görüyorsa nasıl bozuk oluyor? Neyse garantiye yollayacağız anlaşılan.

Anakart slotu görür zaten hocam ama bozuk ya da sağlam diye belirtmez 2/1 yazması normal bir şey dediğim gibi takılı RAM'i boş slota takın bilgisayar çalışmaz ise bozuk olduğunu anlarsınız. Ankartın garantisi devam ediyorsa uğraşmayın servise yollayın.

Anakart slotu görür zaten hocam ama bozuk ya da sağlam diye belirtmez 2/1 yazması normal bir şey dediğim gibi takılı RAM'i boş slota takın bilgisayar çalışmaz ise bozuk olduğunu anlarsınız. Ankartın garantisi devam ediyorsa uğraşmayın servise yollayın.

Yani orada slot bozuk diye 1/1 yazmasını beklemeyin.

Hayır hocam. Sadece dedim anakart bu slotu görüyorsa nasıl bozuk oluyor? Neyse garantiye yollayacağız anlaşılan
Göstermesinin nedeni olarak muhtemelen; o ram slotunun boş olup olmadığını denetleyen bir birim vardır anakartta. O birim o slottan bilgi almadığı/göndermediği sürece boş olarak tanımlar. Anakartınız 2 slotlu ise zaten anakarta o bilgi işlenir. Oradan bilgi alamayınca boş gösterir.

Göstermesinin nedeni olarak muhtemelen; o RAM slotunun boş olup olmadığını denetleyen bir birim vardır anakartta. O birim o slottan bilgi almadığı/göndermediği sürece boş olarak tanımlar. Anakartınız 2 slotlu ise zaten anakarta o bilgi işlenir. Oradan bilgi alamayınca boş gösterir.

Benim de bahsettiğim şey bu orada 1/1 yazması beklenmez :D

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı