RAM slotum bozuk değil fakat ekran gelmiyor

manyetiklahmacun

Centipat
Merhaba. İki-üç hafta önce bilgisayarıma yeni bir RAM aldım taktım ve sorunsuz çalışıyordu. Dün bilgisayarımı temizlemek için fanları, RAM'ı, ekran kartını vesaire söktüm ve nazik şekilde temizledim. Tekrar parçaları taktım ve başlatma düğmesine bastım bir saniyelik elektrik gelip gidiyordu, internet üzerinden araştırdım ve RAM'lardan dolayı olabileceği yazıyordu, iki RAM'ı da söküp çalıştırdım ve oldu. Daha sonra RAM'ları takıp çalıştırdım fakat ekran gelmedi, iki adet slot olduğu için 1. slota RAM takıp 2. slota takmadan çalıştırdım ekran geldi, 2. slota RAM taktığımda ekran gelmiyor. Slotun bozulduğunu düşünmüyorum, çiplerini de kontroll ettim fakat bir bozukluk, yamulma, kırılma bulunmuyor. Şu anda 1. slotta RAM takılı şekilde bilgisayarı kullanıyorum fakat 2. slotumu kullanmak istiyorum, sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani, durum net gibi, ikinci slotta sıkıntı var, bir şekilde zarar görmüş.

Konunun hikayesine ek olarak, bilgisayarınızı "temizlemek" istediğinizde kasayı açın, saç kurutma makinesini soğuk modda uzaktan yayacak şekilde üfleyin, fanlarıda küçük bir fırçayla temizleyin.. Alete tak çıkar yapmayın bunun için. Gerek yok. Yani kasası açılmamış 10 senelik aletler çalışıyor, sizin herşeyi tak çıkar yapmanız sadece çalışan aleti çalışmaz hale getirir o kadar. Bunlar hassas aletler, dikkatli olmak lazım.

Geri
Yukarı