Çözüldü RAM, SSD, ekran kartı ve işlemci anakarta mı takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

E1655L

Femtopat
Daha fazla  
Kendime içime sinen bir bilgisayar toplamak için bilgi topluyorum.
Anladığım kadarıyla anakart çok önemli, onunla uyumlu olmalıymış.

Çözüm
@E1655L

İhtiyacınızı tam olarak bilmiyorum ama anladığım kadarıyla biraz daha seri çalışan bir sistem istiyorsunuz.

En az bütçeyle şöyle bir şey yapılabilir;

8GB daha RAM alın.
HDD yerine SSD takın.

1000-1500TL gibi ayırdığınız bir bütçeyle sisteminizin genel kararlılığı artacaktır.

Oyun performanslarını arttırmak istiyorsanız da ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz. Ama ilk aşamada buna gerek olmadığını düşünüyorum.
Şöyle bilgisayar toplayıp topladığım bilgisayara uyumlu veya uyumlu değil diyen bir site var mı?
Mesela bu topladığın bilgisayar %70 performanslı şunu yaparsan %100 alırsın diyen bir site.
Hayır öyle bir site yoktur. Sistem toplama tecrübeye dayalı bir şey. Sıfır bilgiyle sistem toplanmaz. Tamamen ihtiyaca bağlı olarak tecrübe ve bilgiye dayalı bir şekilde sistem toplanır.

Intel dusunursen sana guzel bir sistem dizelim. Hiç AMD toplamadim ve Intel'den memnunum.

Benim için hangisi iyi olacaksa o olsun.
Sen şimdi bana Intel dizmeyi öğretsen ben AMD dizemez miyim?
Hayır öyle bir site yoktur. Sistem toplama tecrübeye dayalı bir şey. Sıfır bilgiyle sistem toplanmaz. Tamamen ihtiyaca bağlı olarak tecrübe ve bilgiye dayalı bir şekilde sistem toplanır.

Verdiğin sistemi farklı kaydettim masaüstüme alacak olursam değerlendiririm.
Şimdi sizin sistemi alsam siz sistemi denedinizmi bir problem olmaz değil mi?

Öncelikle yeni alacağınız sistem elinizdeki sistemide satarsanız 40 bin i geçecek ve bu sistem için korkmanıza gerek yok torunlarınıza bile kalır merak etmeyin üzmez sizi.

Benim için hangisi iyi olacaksa o olsun.
Sen şimdi bana Intel dizmeyi öğretsen ben AMD dizemez miyim?

Verdiğin sistemi farklı kaydettim masaüstüme alacak olursam değerlendiririm.
Şimdi sizin sistemi alsam siz sistemi denedinizmi bir problem olmaz değil mi?

AMD ve Intel soket yapilari farkli.
AMD islemcilerin icinde de
Intel islemcilerin icinde de soket yapilari farkli.

Dizersin, sanırım bütçe 38 bin lira. R9 5950X+ RX 6900 XT sistem alınabilir.

NVIDIA da DLSS diye bir şey varmış bu yüzden NVIDIA karşılaştırmaları daha iyi çıkıyor bana öyle geldi. AMD yerine NVIDIA mantıklı olmaz mı?
AMD ve Intel soket yapilari farkli.
AMD islemcilerin icinde de.
Intel islemcilerin icinde de soket yapilari farkli.

Intel havalı duruyor bilemedim nereden başlayacağız.
Tecrübelerine güvenirim 500'den fazla toplamışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı