RAM takınca görüntü gelmiyor

Fatih Erdemli

Hectopat
Şimdi arkadaşlar bende 2x2 1333MHz'lık RAM'ler var anakartımda da 2 slot var.
Bu sabah gayet güzel günlük PC oynamamı yaptım. kapattım dışarı çıktım geldim ama monitörüm PC'yi algılamadı yani sinyal yok hatası verdi. ben de ilk başta BIOS pilini çıkardım 1 saat bekledim taktım olmadı. sonra RAM'leri teker teker çıkardım silgiyle sildim olmadı. şimdi RAM'lerimi ayrı slotlara tek tek denedim ve şu sonuca vardım. Biri sorunsuz çalışıyor 2 GB RAM oldugunda diğerini taktığımda 4 GB RAM olduğunda çalışmıyor ya da çalışanı hiç takmazsam ve bozuk olduğunu düşündüğümü takarsam sadece Windows başlatılıyor ekranından sonra siyah ekran kalıyor.
Bu RAM'e bir çare var mı yoksa fişi çektimi yeni RAM mı almak gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozuk olduğunu düşündüğünüz RAM'i her iki slotta da denediniz mi RAM'lerin ayaklarına iyi bakın altın uçlardan birisini silgiyle silerken kaldırmış olabilirsiniz. RAM'lerin her şeyi aynı mı CL değeri çalıştığı voltaj vb. gibi eğer 2 slotta da aynıysa el sallamış olabilir başka PC’de deneme şansın varsa orada deneyip kesin bir şey söyleyebilirsin.

Şimdi nasıl oldu bilmiyorum bilgisayarı 1 gün 2 GB RAM'le kullandım 2. gün PC'yi açmadan denedim 2. RAM'ı takmayı ve çalıştı şu an 2 gündür sorunsuz kullanıyorum umarım bir şey olmaz teşekkür ederim cevabınız için

Yeni konular

Geri
Yukarı