RAM takınca mavi ekran hatası

Leto

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Kingston value 8gb 3200mhz ddr4 SODIMM cl22
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
ryzen 5 5600h
Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta yeni RAM aldım ve laptopa ekledim ancak ekledikten sonra laptop çok ansızın mavi ekran çıkarıp kendini yeniden başlatıyor yardımcı olursanız çok sevinirim RAM'i büyük hevesle alıp takmıştım ancak hevesim kursağımda kaldı.

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta yeni RAM aldım ve laptopa ekledim ancak ekledikten sonra laptop çok ansızın mavi ekran çıkarıp kendini yeniden başlatıyor yardımcı olursanız çok sevinirim RAM'i büyük hevesle alıp takmıştım ancak hevesim kursağımda kaldı.

Çift kanal mı tek kanal mı MHz değerlerine göre mi aldınız RAM'ları.

Cihazın içindeki RAM ile yeni aldığın RAM'i paylaşır mısın?

Cihazın içindeki bu

Aldığım ise bu.

Memtest yapıp sonucu bildirir misin? RAM'de sorun olabilir.

Hocam merhaba testi yaptım 3 saat sürdü ancak HTML raporu kaydedemedim fakat fotoğrafını çektim yedeklemek için sanırım hata yok gözüküyor yani düşündüğüm üzere RAM'den dolayı değilmiş bugün tekrar oyun oynarken kendini resetledi bazen mavi ekran veriyor bazen vermeden direkt resetliyor neden olabilir acaba.

Dosya Ekleri

• 20221217_162936.jpg
    20221217_162936.jpg
    165,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Farklı marka ve model RAM'ler birlikte çalışamayabilir. Tek modül takın ya da kit.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı