RAM takviyesi sonrası laptop kendini yeniden başlatıyor

Daha fazla  
Merhaba Lenovo Ideapad 310-15IKB anakarta sahibim içinde 4 GB DDR4 2133MHz RAM gömülü, bende fazla bellek kullanımından dolayı RAM aldım. 8 GB DDR4 2133MHz sadece markalar farklı birisi Lenovo diğeri ramtech RAM'i taktım bilgisayar algıladı RAM 12 GB olarak gözüküyor. Fakat oyunlara girerken veya yüksek bir işlem yaparken bilgisayar mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Lenovo Ideapad 310-15IKB anakarta sahibim içinde 4 GB DDR4 2133MHz RAM gömülü, bende fazla bellek kullanımından dolayı RAM aldım. 8 GB DDR4 2133MHz sadece markalar farklı birisi Lenovo diğeri ramtech RAM'i taktım bilgisayar algıladı RAM 12 GB olarak gözüküyor. Fakat oyunlara girerken veya yüksek bir işlem yaparken bilgisayar mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Nedeni ne olabilir?

Mavi ekran kodu nedir?

Minidump dosyalarını paylaşırmınız?

Rami dolap uygulaması üzerinden alışmıştım, ve ürün sıfır denildiği halde kutusu açılmış halde gelmişti. daha sonra memte86 ile test yaptığımda ramin hatalı olduğunu öğrendim, iade ettim. şuan internetten kingston aldım hiç bir sorun çıkmadı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. yardım etmek isteyenlere teşekkür ederim... şimdi yeni bir sorunum var :)

RAM'i dolap uygulaması üzerinden alışmıştım, ve ürün sıfır denildiği halde kutusu açılmış halde gelmişti. Daha sonra memte86 ile test yaptığımda RAM'in hatalı olduğunu öğrendim, iade ettim. Şu an internetten Kingston aldım hiçbir sorun çıkmadı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Yardım etmek isteyenlere teşekkür ederim... Şimdi yeni bir sorunum var :)

Nasıl bir sorun?

Nasıl bir sorun?
Klavyenin belirli tuşları çalişmiyor, "caps lock, w,s,x,fn ve f2" tuşları yani sırayla çapraz olarak ve klavyenin en solundaki tuşlar, hepsi bir anda gitti. Daha öncede böyle bir sorun yaşamıştım, fakat o bir süre sonra kendiliğinden geçmişti. Bu sefer hiç ümitli değilim :( ek olarak da belirttiğim tuşlar ekran klavyesi ile çalışıyorlar. Biraz araştırma sonrasında gölgeleme olabileceğinden şüphelendim, fakat onunda tam olarak nasıl bir sorun olduğunu anlayamadım.

Klavyenin belirli tuşları çalişmiyor, "Caps Lock, W, S, X, FN ve F2" tuşları yani sırayla çapraz olarak ve klavyenin en solundaki tuşlar, hepsi bir anda gitti. Daha önce de böyle bir sorun yaşamıştım, fakat o bir süre sonra kendiliğinden geçmişti. Bu sefer hiç ümitli değilim :( ek olarak da belirttiğim tuşlar ekran klavyesi ile çalışıyorlar. Biraz araştırma sonrasında gölgeleme olabileceğinden şüphelendim, fakat onunda tam olarak nasıl bir sorun olduğunu anlayamadım.

Bana da böyle bir sorun olmuştu. Eğer laptopun eskiyse(veya yeniyse çok fark etmez aslında ama eskiyse daha kolay olması) büyük ihtimal kısadevre tarzı bir şey olmuş. Klavyeyi değiştirmen gerek. Tabii RAM'ı tekrardan çıkar öyle dene yine de bir ihtimale karşı.

Yeni konular

Geri
Yukarı