Yeni RAM takılan sistem kendini yeniden başlatıyor

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
HD 3450
Anakart
P5GC-MS1333
İşlemci
Core 2 Duo E8300
Merhabalar, 2 GB DDR 2 800 MHz yeni RAM aldım bir tane daha var oda 2 GB 500 MHz yazıyor sanırsam ikisi de Kingston marka fakat birisi diğerinden daha küçük. 800 MHz olması bir problem çıkarmaması gerekiyor çünkü 800 MHz'den otomatik 667 MHz'ye çekiyor diye biliyorum. Sizce neden olmuş olabilir? RAM'leri tanımaya mı çalıştı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Not: Bilgisayarım 32 Bit 64 Bit için format atmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
64 bit format at. 32 bit 3 GB destekler. 4 GB ve üstü için 64 bit format atılmalı. Soruna gelirsek ikisinin de aynı mhz olması gerekli diye biliyorum. Bundan kaynaklanabilir. İkinci hususa gelince ram yuvasına tam takılmadığı için de yeniden başlatma yapabilir. Onu da bir kontrol et.

64 Bit format at. 32 Bit 3 GB destekler. 4 GB ve üstü için 64 Bit format atılmalı. Soruna gelirsek ikisinin de aynı MHz olması gerekli diye biliyorum. Bundan kaynaklanabilir. İkinci hususa gelince RAM yuvasına tam takılmadığı için de yeniden başlatma yapabilir. Onu da bir kontrol et.

32 Bit 4 GB destekler ve bir kısmını eğer ekran kartı yoksa onboard alır.

Hangi RAM'i taktınız ve elinizdeki RAM nedir?

İki ihtimal var ya önceki takılı RAM'larla uyumlu değil ya da yeni taktığın RAM arızalı.

Aslında arızalı değil. Farklı frekanslarda olduğu için öbyle şeyler yapması çok normal. Elle frekansı arttırılırsa bu sorun çözülür. Ve voltajın elle girilmesi gerekiyor.
Hayır hocam 4 GB desteklemez 32 Bit.

Ee ben 4 GB destekliyor diye biliyorum. Aslında tam 4 GB değil. 4 GB aşağısında oluyor. Ama 3 GB değil. Bir kısmınıda onboard alıyor ve bu yüzden biraz daha düşük gözüküyor.

Ama işlemci 64 Bit olduğu için BIOS üzerinde muhtemelen 64 Bit açıktır.

İşletim sisteminde 64 Bit ise o sorun yoktur demektir.

Dediğim gibi RAM hızları uymadığı için yapıyordur.

Aslında arızalı değil. Farklı frekanslarda olduğu için öbyle şeyler yapması çok normal. Elle frekansı arttırılırsa bu sorun çözülür. Ve voltajın elle girilmesi gerekiyor.

Ee ben 4 GB destekliyor diye biliyorum. Aslında tam 4 GB değil. 4 GB aşağısında oluyor. Ama 3 GB değil. Bir kısmınıda onboard alıyor ve bu yüzden biraz daha düşük gözüküyor.

Ama işlemci 64 Bit olduğu için BIOS üzerinde muhtemelen 64 Bit açıktır.

İşletim sisteminde 64 Bit ise o sorun yoktur demektir.

Dediğim gibi RAM hızları uymadığı için yapıyordur.
Öyle değil hocam 4gb ram takıldığında onu 3.5 veya 3.2 yapıyormuş sanırım.

Geri
Yukarı