RAM takviyesi sonrası sistem açılmazsa ne yapılmalı?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İyi forumlar herkese. Fazla uzatmayacagim. Hemen sorulara geçiyorum.
1) Takacağım RAM'den PC'ye virüs bulaşma ihtimali var mı?
2) Bazen RAM takınca PC açılmıyormuş. Öyle bir şey olursa ne yapmalıyım?

1) Yok.
2) RAM`lerin her birini tek başına takıp test edin, ikisinde de görüntü alınıyorsa RAM`ler uyumsuzdur. Bazen slotlar sıkıntı çıkartıyor, taktığınız RAM`lerin yerini değiştirirseniz bir ihtimal görüntü alabilirsiniz.

Merhaba. İlk olarak Ram den virüs bulaşması diye bir şey yoktur. Bilgisayar kapanınca Ramin içindeki her şey sıfırlanır. İkinci olara ; Anakartının ya da işlemcinin marka modeline bakıp kaç mhz Ram destekeldiğine bakman lazım. anakart ya da işlemcinin desteklemediği bir frekekansa sahip Ram takarsanız bilgisayara ekran gelmeyecektir.

Dün 16 GB RAM için 8 GB RAM takviyesi yaptım bir 5 sn falan ekran gelmedi ondan sonra geldi (SSD kullanıyorum) muhtemelen sistem RAM'i tanımladığı için biraz sürdü virüs bulaşması imkansız.

Eğer uzun bekleme sonrası görüntü gelmezse 2 RAM´in yerini değiştirin yine gelmez ise uyumsuzdur diye tahmin ediyorum.

Çok teşekkür ederim yardım eden herkese.
Arkadaşlar RAM'i taktım bugün sorunsuz ilk açılışta çalıştı teşekkür ederim yardım edenlerden Allah razı olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı